Різниця між хіджабом і паранджею

Різниця між хіджабом і паранджею

Як хіджаб, так і паранджа є елементами мусульманського жіночого одягу. Деякі люди їх плутають, проте відмінності між ними великі і легко помітні навіть при побіжному розгляді. Тому давайте розберемося детально, якою є відповідь на питання, чим відрізняється хіджаб від паранджі.

Зміст статті

  • Мусульманська жіночий одяг
  • Порівняння
  • Таблиця

Мусульманська жіночий одяг

Мусульманська жіноча мода складалася виходячи з суворих приписів ісламу і культурних особливостей різних регіонів світу. Найбільш суворі норми в даному відношенні прийняті на батьківщині ісламу - в Саудівській Аравії і деяких інших державах, де позиції цієї релігії дуже сильні. Однак багато мусульманських країн відносяться до носіння запропонованих традиціями одягу цілком демократично, допускаючи більшу свободу вибору. Найсуворішим шатами є паранджа. Що ж це таке?

Слово "паранджа" за походженням перське і спочатку звучало як "фаранджі". Даним терміном називали чоловічу верхній одяг, але поступово значення слова змінилося. Класична жіноча паранджа є вільне вбрання з рукавами, укутують жінку повністю - з голови до ступнів ніг. Особа при цьому закривається сіткою з чорного кінського волоса, що отримала назву "чачван".

чим відрізняється хіджаб від паранджі

В мусульманських країнах під словом "хіджаб" розуміють взагалі всю жіночу верхній одяг.Згідно підтримуваної більшістю ісламських богословів традиції, пропонується закривати все тіло, крім обличчя та кистей рук, ось хіджаб і виконує дану роль. В цьому відношенні він допускає значно більшу свободу, ніж паранджа.

до змісту ↑

Порівняння

Паранджа нам добре знайома по радянському бойовику "Біле сонце пустелі". Цей одяг був колись дуже затребувана в які сповідують іслам країнах і поширена повсюдно. Правда, жінки багатьох мусульманських народів її ніколи не носили. В першу чергу це були кочівники і напівкочівники - казахи, башкири, африканські туареги, бербери і деякі інші. Таке положення пов'язане з особливостями побуту - паранджа в кочових умовах сильно ускладнювала б роботу по господарству.

Однак з плином часу почався відмова від цього ортодоксального шати навіть в країнах, які є оплотом ісламу. Першим офіційно дозволив жінкам самостійно вибирати одяг турецький президент Мустафа Кемаль Ататюрк. І зараз паранджу в більшості мусульманських країн або не носять взагалі, або носить дуже обмежене коло жінок. А в багатьох європейських державах діє часткова заборона на носіння цього одягу.

З хіджабом справа йде трохи інакше. Хоча в країнах ісламу під цим словом розуміють жіночу верхній одяг взагалі, на Заході значення терміна дещо інше: там, кажучи "хіджаб", мають на увазі традиційний мусульманський хустку, який залишає відкритим тільки обличчя. Цікаво, що в деяких місцевостях, населених переважно мусульманами, існує заборона на носіння хіджабу в школах, вищих навчальних закладах і на державній службі.Це країни так званого світського ісламу, де релігія офіційно відокремлена від держави, - Таджикистан, Туркменія, Азербайджан, Казахстан і деякі інші. А ось в Афганістані, Саудівській Аравії, Ірані або Ємені хіджаб обов'язковий.

до змісту ↑

Таблиця

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між хіджабом і паранджею. У компактній таблиці вказані схожість і відмінності між цими видами жіночого мусульманського одягу.

Хіджаб Паранджа
Що собою являє В мусульманських країнах - загальна назва верхнього жіночого одягу, на Заході - традиційний мусульманський хустку Верхній жіночий одяг, що представляє собою вільний халат з помилковими рукавами і чачваном - сіткою з кінського волоса, що закриває обличчя
Область застосування широко використовується в мусульманському світі, в деяких випадках діє заборона на його носіння Раніше була поширена надзвичайно широко; в даний час використання значно звузилося, але ще зберігається; в деяких випадках діє заборона на її носіння