Різниця між високою модою і прет-а-порте

Різниця між високою модою і прет-а-порте

Довгоногі красуні, крокуючі по подіуму, притягують погляди як чоловіків, так і жінок. Жінки мріють бути схожими на них, а чоловіки мріють, щоб ці німфи зробили крок з екрану прямо в кімнату хрущовки. Правда, наряди, в яких моделі крокують по подіуму, часто дивують недосвідченого глядача. Хіба це одяг? У ній можна ходити? Дизайнери тільки сміються, адже для них мода - це мистецтво. І вони створюють моделі одягу так само, як художники свої полотна, а композитори музичні твори. І називається вона "висока мода" чи "від-кутюр". А ось те, що ми носимо, називається "прет-а-порте", дослівно перекладається з французької "готове для носки". Щоб не потрапити в халепу, і бути підкованими в питаннях моди, пропонуємо дізнатися про відмінності "високої моди" від "прет-а-порте".

Зміст статті

  • Історія
  • Роль і функція
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Історія

Звичайно, в кам'яному столітті і навіть в середні віки, про те, щоб створювати одяг заради задоволення, заради нового повороту в мистецтві і мови не могло бути. Одяг створювали функціональну і зручну, хоча починаючи з епохи Відродження в моду почали входити дивні, іноді не зовсім носибельние речі, наприклад фреза, багатошаровий накрохмалений комірець, або турнюр, спеціальна подушечка, яку пані носили під платтям, для додання обсягу дупі.За оригінальності і явного незручності ці елементи цілком можна віднести до високої моди. Але все ж, саме поняття "від кутюр" з'явилося тільки XIX столітті. І все завдяки старанням Чарльза Уорт. Ця людина дав сучасній моді багато, наприклад, розділив колекції сезонний, вперше показав одяг на живих моделях, і, нарешті, звів одяг в ранг мистецтва. Заможні громадяни носили ексклюзивні моделі, бездоганно виконані, і мали підпис майстра, який виготовив модель. Це цілком нагадувало підпис на полотнах відомих художників. Так з'явилася "висока мода" чи мода "від кутюр".

На розвиток масової моди, або "прет-а-порте" вплинув знову той же Уорт. Він першим став випускати деякі моделі одягу в тираж, копіював готовий одяг партіями. Крім того, він суттєво впливав і поширював моду, роблячи все, щоб розкуповувалися саме ті тканини і ті моделі, які він випускав. Ці ідеї підхопив відомий французький модельєр П'єр Карден, зробивши свої моделі одягу доступними масовому споживачеві. Завдяки його розробкам масове тиражування модного одягу не перетворилося в тиражування дешевих безформних мішків. Він зробив все, щоб в одязі закріпилися певні стандарти, і власниці різних типів фігур і різних габаритів могли носити їх так, як ніби моделі зшиті кращими кравцями спеціально для них. Також Карден робив наголос на якість, що раніше було прерогативою тільки моделей "від кутюр".

до змісту ↑

Роль і функція

Як вже говорилося вище, "висока мода" створена як мистецтво. Часом незрозуміле, але привабливе. Вона покликана приносити естетичну насолоду швидше від споглядання, ніж від шкарпетки.Характеристика моделей "від кутюр" - новаторство, оригінальність, неповторність. Багато моделей - фантазія художника виключно для подіуму, на вулиці в такий моделі з'являтися не тільки незручно, але й безглуздо. Більшість дизайнерів "високої моди" не використовують викрійки і багато шви роблять вручну. У моди "від кутюр" є своя особлива функція, вона задає "тон" масовій моді, для якої багато моделей коригуються, підганяються, прибирається зайве і "прет-а-порте" готове. І найголовніше, модель категорії "від кутюр" випускається в одиничному екземплярі.

Одяг "прет-а-порте" - не означає погана або неякісна. Просто в ній набагато менше творче начало і більше упор на те, що цей одяг носитимуть в повсякденному житті. Цей одяг продається як в великих магазинах, так і в бутиках. Деякі моделі дизайнери проектують самі, перш ніж поставити на потік. А ціни на багато моделей цілком змагаються з цінами на моделі "від кутюр".

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Моделі "від кутюр" випускаються в одиничному екземплярі, а моделі одягу "прет-а-порте" - тиражуються.
  2. Одяг "від кутюр" - мистецтво, часто не має нічого спільного з повсякденним одягом.
  3. Для одягу "прет-а-порте" використовують викрійки, машинні шви, а для моделей "від кутюр" характерні авторські шви і відсутність лекал.
  4. "Висока мода" задає загальні тенденції сезонної моди, а "прет-а-порте" оформляє ці тенденції в реальні моделі одягу.