Різниця між Гераклом і Геркулесом

Різниця між Гераклом і Геркулесом

Ми з дитинства чули про подвиги Геракла. Книги, мультфільми і кінофільми раз по раз розповідають нам про його перемоги над Немейський левом, Лернейской гідрою або чищенням авгієвих стаєнь. Нагадаємо - великий грецький напівбог зробив всього 12 подвигів, не рахуючи різної дріб'язку начебто удушення змій голими руками в дитинстві або активної участі в знаменитому поході аргонавтів за золотим руном.

Сьогоднішні школярі знають біографію Геракла краще, ніж таблицю множення, і можуть без шпаргалки розповісти про його життя, починаючи з народження і до вознесіння на Олімп. Однак якщо запитати їх, хто такий Геркулес, то подібне питання викличе тяжкі роздуми. Причому не тільки у підростаючого покоління. Ну що ж ... Як кажуть в популярній рекламі - давайте поговоримо про це. Освіжимо для початку свою пам'ять, згадавши основні моменти яскравою, але короткого земного життя легендарного героя.

Зміст статті

  • Геракл, грецький Ілля Муромець
  • Геркулес, новий сотник
  • Порівняння

Геракл, грецький Ілля Муромець

Геракл - це плід любові глави грецького Олімпу громовержця Зевса і Алкмени, дочки мікенського царя Електріона. Причому, щоб повністю задовольнити свою пристрасть, лідер божественного пантеону не посоромився створити маленький апокаліпсис - зупинив сонце і влаштував собі ніч завдовжки в три доби.Тож не дивно, що в результаті таких бурхливих подій народився не якийсь там рядовий богатир, а могутній Герой, напівбог царського роду.

Гера, дружина Зевса, дуже не злюбила майбутню легенду і з самого його народження почала будувати всілякі підступи проти Геракла. Те змій йому підішле, то безумством покарає ... Однак герой на те й герой, щоб долати всі труднощі. В кінцевому підсумку норовлива богиня, покровителька шлюбу і охоронниця сімейного вогнища, помирилася з позашлюбним сином свого грізного чоловіка і навіть одружила його на своїй дочці Гебе.

За своє коротке, але бурхливе земне життя Геракл відзначився чималою кількістю славних справ. Найбільш відомі так звані 12 подвигів Геракла, вчинені з подачі верховного царя Пелопоннесу - недалекого і нікчемного Еврісфея. Ми не будемо тут описувати діяння міфічного грека - літератури і фільмів на цю тему величезна кількість. Тепер, зробивши короткий огляд життя нашого героя, спробуємо встановити зв'язок між Гераклом і Геркулесом. Однак давайте для початку з'ясуємо, хто такий Геркулес і звідки він взявся.

до змісту ↑

Геркулес, новий сотник

Після бурхливого розквіту грецької цивілізації над світом зійшло нове сонце - Римська імперія. Її знамениті легіони за дуже короткий термін (за історичними мірками) захопили практично весь більш-менш обжитий на той момент світ. І на відміну від попередніх і майбутніх міропокорітелей зробили це добротно, на століття. Не оминули римляни своєю увагою і культурний центр тодішньої цивілізації - божественну Елладу. Окупована вона була без зайвої крові і жорсткості, але міцно і надовго.