Різниця між хемотрофов, автотрофами і гетеротрофами

Різниця між хемотрофов, автотрофами і гетеротрофами

Спосіб харчування організму є однією з характеристик, що дозволяють рознести живі істоти по таксономическим категоріям. Звичайно, можна жартувати на тему, що спосіб харчування визначає свідомість, але сьогодні на планеті існує всього три способи отримання життєвої енергії.

Зміст статті

  • хемотрофов
  • автотрофи
  • Гетеротрофи
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

хемотрофов

хемотрофов існують завдяки своїй здатності отримувати енергію в процесі окислювальних або відновних реакцій органічних і неорганічних речовин. Як "їжі" хемотрофов підійде все: сірководень і метан, сірка і вуглеводи, двовалентне залізо і білок, жири та вуглеводні. Бажано, щоб в процесі хемосинтезу брала участь вода і газ. Одним хемотрофов обов'язково потрібен кисень, іншим вистачить метану.

Класичними представниками хемотрофов є бактерії. Завдяки своїй "всеїдності" ці організми можуть існувати практично в будь-якому середовищі, від западини термального чи сильно мінералізованого водойми до внутрішніх органів людини, від шматка хліба або плоті до колби з нафтою. До речі, прикладом корисної діяльності хемотрофов може стати історія про освіту мінеральної води типу "Нафтуся".Атмосферні опади просочуються в насичені нафтою підземні порожнини. Десяток років і бактерії повністю переробляють суміш рідин, перетворюючи їх в цілющий напій.

до змісту ↑

автотрофи

автотрофи живуть завдяки тому, що в процесі еволюції вони пристосувалися самостійно отримувати життєву енергію, використовуючи для цього сонячне світло і вуглекислий газ. Типовими прикладами автотрофов є рослини і зелені бактерії. І, природно, процес перетворення CO 2 і води під дією сонячних квантів в органічні речовини, в більшості випадків в глюкозу, називається фотосинтезом.

Драцена. Характерний представник автотрофов

Завдяки своїй здатності самостійно продукувати необхідну їм енергію рослини-автотрофи лежать в основі харчової піраміди.

до змісту ↑

Гетеротрофи

Гетеротрофи самі енергію не продукує, а займаються тим, що поїдають тих, хто це робить. Щоб вижити, вони повинні "заправитися" речовинами екзогенного походження. Їх травна система орієнтована на розщеплення полімерів, вироблених іншими організмами, до легкотравних мономерів.

У списку гетеротрофов значаться всі тварини, гриби, деякі види бактерій і окремі рослини. Наприклад, 30 видів хижачки раффлезії, вовчок або петрів хрест.

Петров хрест. Гетеротрофи. Харчується корінням дерев, врости в них

Самі гетеротрофи поділені на 2 групи: консументи і редуценти. Гетеротрофи тільки споживають вироблені автотрофами органічні речовини. Редуценти ж здатні розкладати спожиті органічні речовини до рівня неограніческіх.

Група консументов поділена на кілька рівнів.Наприклад, консументи першого рівня буде антилопа, що поїдає зелену траву, або мишка, об'їдають пшеничний колосок. Консументи другого порядку може стати лев, повечеряти антилопою, або сова, слова мишку. Консументи третього порядку стане гієна, доевшая убитого лева, або рись, що зловила сову.

редуцентам є гриби та бактерії гниття. Їх завдання - розкласти залишки живих істот до рівня простих органічних або неограніческіх з'єднань, придатних для вживання автотрофами і хемотрофов.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Головна відмінність хемотрофов і автотрофов від гетеротрофов полягає в здатності чи нездатності виробництва життєвої енергії. Перша пара робить це самостійно, використовуючи енергію Сонця або хімічні реакції.
  2. хемотрофов і автотрофи теоретично можуть існувати без гетеротрофов, останні ж без чужої життєвої енергії не проживуть.
  3. Хемтрофи мають найпримітивніший рівень організації і мікроскопічні розміри. Більшість гетеротрофов, за винятком грибів і пари десятків видів рослин, мають найскладнішу організацію і є вершиною харчової піраміди.