Різниця між інфарктом і інсультом

Різниця між інфарктом і інсультом

Сучасний світ так динамічний і стрімкий, що дуже часто ми просто не встигаємо за новими розробками, відкриттями і методиками. Намагаючись наздогнати всіма цими нововведеннями, ще зовсім молода людина як би потрапляє в пастку, а на нього обрушується цілий ряд захворювань, які ще зовсім недавно були долею літніх людей. Сьогодні вже ніхто не дивується розвитку інсультів і інфарктів у осіб середнього віку, а звинувачувати в цьому прийнято наш бурхливо поточний століття з його стресами і поганою екологією. Ось чому в цій статті ми спробуємо зрозуміти, чим же відрізняється інфаркт від інсульту і які фактори сприяють розвитку цих двох небезпечних захворювань.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Інфарктом називається часткове або повне пошкодження органу, яке відбувається в результаті тромбозу згустком крові артеріального судини, що відповідає за харчування даного органу. Таким чином, тканина, що знаходиться в гирлі закупорити артерії, недоотримує кисень та інші поживні речовини, які надходять до неї з кров'ю. Тому ця частина органу помирає. Ось чому коли лікар ставить діагноз інфаркт, він уточнює, в якому саме органі відбулося відмирання тканини. Найчастіше відбувається інфаркт міокарда (серцевого м'яза), інфаркт головного мозку, рідше - інфаркт кишечника або нирки.Причиною утворення тромбів в артеріях найчастіше є атеросклероз судин.

Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, яке розвивається гостро і супроводжується пошкодженням мозкових тканин і порушенням функцій. Також це специфічне визначення інфаркту головного мозку, який виникає внаслідок порушення мозкового кровообігу. Процес характеризується появою загальномозковою або осередкової неврологічної симптоматики і може закінчитися летальним результатом через розвиток цереброваскулярної патології. До інсультів відносяться крововилив в мозок, інфаркт мозку (ішемічний інсульт) і субарахноїдальний крововилив.

до змісту ↑

Порівняння

Як ми вже з'ясували, ішемічний інсульт (інфаркт головного мозку) розвивається в результаті порушення мозкового кровообігу, яке відбувається внаслідок розвитку атеросклерозу судин і їх тромбозу. Найчастіше це відбувається на тлі гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, системних захворювань, інфекційних хвороб і безлічі інших чинників. Нерідко виникненню ішемічного інсульту передує стрес або фізичне перенапруження.

Варто відзначити, що ішемічні інсульти становлять 80- 85% від усіх випадків, геморагічні - 20-25% від усіх випадків, і субарахноїдальні крововиливи - всього 5% від загальної кількості випадків. Геморагічний інсульт відрізняється від ішемічного тим, що при тромбозі судини відбувається його розрив під впливом високого тиску і відбувається крововилив в мозок. Під тиском крові, що потрапила в мозок, утворюється порожнина, в ній утворюється внутрішньомозкова гематома. Причиною такого стану може стати атеросклероз судин, гіпертонічна хвороба, гіпертонічний криз, вроджені аномалії судин, в тому числі аневризма, порушення згортання крові і багато інших чинників.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Інфаркт - це повне або часткове відмирання тканини внаслідок порушення харчування в будь-якому органі. Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу з ушкодженням тканин.
  2. Інфаркт - це одна з різновидів інсульту (ішемічний інсульт).
  3. Інфаркт - це порушення харчування в цілому органі або в його частині, інсульт - це порушення цілісності тканини в результаті крововиливу або порушення харчування (ішемія).