Різниця між харакірі і сеппуку

Різниця між харакірі і сеппуку

Складно уявити собі більш жорстокий і безжалісний ритуал, ніж харакірі. У середовищі самураїв дана форма самогубства здійснювалася або в якості покарання, або в добровільному порядку як спосіб демонстрації мужності. Однак, поряд з харакірі, нерідко вживається термін "сеппуку". Що ж він означає і в чому відмінність цих понять?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Харакірі - вспариваніе живота мечем. Дане слово японці вважають дещо вульгарним і вживають його вкрай рідко, тільки в розмовній мові.

сеппуку - ритуальне вспариваніе живота за всіма правилами. Письмовий варіант терміна.

до змісту ↑

Порівняння

Дані терміни мають, по суті, однаковий зміст. Харакірі і сеппуку навіть позначаються на листі однаковими ієрогліфами, але в різному порядку. У слові сеппуку першим йде ієрогліф, що позначає дієслово "різати", другий ієрогліф читається як "живіт". Харакірі позначається тими ж символами, але в іншій послідовності. Даний термін несе чисто побутовий, а часом навіть зневажливий відтінок. Сеппуку ж має на увазі під собою ритуальний відхід з життя, вчинений за всіма правилами кодексу самурая.Таким чином, слово "харакірі" вживається переважно в розмовній мові, в той час як "сеппуку" є його письмовим аналогом. Європейці частіше використовують термін "харакірі", тому що він здається їм більш милозвучною.

В кодексі поведінки самурая прописано, що сеппуку - це вид ритуального самогубства, що є найбільш гідним способом відходу з життя. Обряд повинен бути здійснений за всіма правилами. Метою проведення ритуалу служить демонстрація чистоти намірів і помислів для самовиправдання перед людьми і небом. Наприклад, якщо в процесі бойових дій загинув господар самурая, то проведення сеппуку стане кращим доказом його вірності і відданості. Даний обряд також міг застосовуватися як спосіб страти за допомогою обезголовлювання.

В 1968 році ритуал харакірі, або сеппуку, був офіційно заборонений законом, однак до цього дня зустрічаються випадки подібних самогубств. Адже для японців життя - неминучий провісник смерті, їм важливо залишити цей світ красиво і ефектно. І навіть прокинувшись сонячним ранком, вони намагаються провести цей день так, як якщо б він був останнім.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Харакірі є переважно розмовним варіантом позначення самогубства за допомогою вспариванія живота, деколи носять якийсь зневажливий сенс. Сеппуку - письмовий варіант терміна.
  2. Словом "харакірі" часто називають сам процес вспариванія живота мечем, тоді як сеппуку вважається священним ритуалом, виконаним за всіма правилами кодексу самураїв.
  3. Термін "харакірі" більше поширений в Європі, що пов'язано з його милозвучністю і звичністю для європейців.