Різниця між ножівкою і пилкою

Різниця між ножівкою і пилкою

Ножівка і пила застосовуються в роботі з різними матеріалами, зокрема з деревом. Розглянемо, якими характеристиками володіють ці інструменти і чим відрізняється ножівка від пилки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Ножівка - ручний інструмент, який використовується в столярно-слюсарній справі для розпилювання матеріалу.

Ножівка

Пила - інструмент, найчастіше представляє собою металеве полотно з безліччю ріжучих зубів на робочій кромці.

Пила до змісту ↑

Порівняння

Принцип дії

Перш за все, ножівку правильно називати не самостійним інструментом, а різновидом пилки. Відмінність ножівки від пилки, а точніше, від інших видів цього предмета, полягає в тому, що вона є виключно ручним інструментом. Розрізання матеріалу здійснюється при здійсненні ножівкою зворотно-поступальних рухів.

Пили в загальному існують не тільки ручні, а й електричні, а також працюють від бензину. Серед них є й такі, полотно яких при роботі обертається (наприклад, у циркулярної пилки).

Конструкційні особливості

Ножівка зазвичай має одну рукоятку і зубчасте полотно. Подібний інструмент за своїм виглядом нагадує ніж. Трохи інший пристрій - у ножівки по металу, ріжуче полотно якої укладено між кінцями скоби.Ручна пила, на відміну від ножівки, може мати дві рукоятки.

Полотно ножівки майже завжди пряме. Виняток становить фанеропільная ножівка - її робоча частина на кінці закруглена. У інших пив полотно може являти собою обертовий диск, замкнуту стрічку, розміщену між шківами, або ланцюг, що пересувається по направляючої шині.

Ріжуча кромка

У чому різниця між ножівкою і пилкою, якщо звернути увагу на цю частину інструментів? Відмінність полягає в тому, що дія будь-ножівки здійснюється за допомогою зубів, які виконуються різного розміру і форми. У той же час є пилки, які замість зубів містять абразивну напилення. Такий, наприклад, є пила по каменю у вигляді диска з дрібними діамантовими частинками на ріжучої кромці.

до змісту ↑

Таблиця

Ножівка Інші різновиди пилки
Ручний інструмент Чи можуть бути не тільки ручними
Руху застосовуються зворотно-поступальні Руху можуть бути обертовими Зазвичай має одну рукоятку
Існує варіант пили з двома ручками Полотно, як правило, пряме
Зустрічаються полотна у вигляді диска, стрічки або ланцюга Зуби на ріжучої кромці
Є пристрої, які мають на робочої крайки не зуби, а абразив