Різниця між голосеменнимі і папоротями

Різниця між голосеменнимі і папоротями

Папороті і голонасінні рослини - це таксономические одиниці, що належать вищим рослинам. У різні геологічні періоди вони ставали титульними рослинами на Землі, тому сьогодні їх останки є джерелом палеонтологічної інформації. Без одного з цих рослин ніколи б не утворилися запаси нафти і вугілля в земних надрах, а без якогось із них не змогли б сформуватися вищі покритонасінні рослини, які є основою харчування Homo sapiens.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Голосеменниє - це величезна група рослин, яка відрізняється тим, що їх насіння позбавлені замкнутого вмістища.

Папороті - це рослини, що належать до відділу папоротніковідних царства Рослин.

до змісту ↑

Порівняння

Голонасінні рослини з'явилися наприкінці девону. На сьогоднішній день на Землі існує близько 1000 видів цих організмів. Всі вони об'єднані в 4 відділи - гінковие, Гнетоподібні, саговникові і хвойні.

Представники голонасінних

Папороті з'явилися на Землі на початку девонського періоду. В кінці палеозою - початку мезозою вони домінували в рослинному світі планети. А ось голонасінні сьогодні переважають в зеленій масі планети.

Головною характеристикою голонасінних рослин є насіння. Сім'ябруньки цих організмів не покриті замкнутим вмістилищем, а, трансформувавшись в насіння, відкрито лежать або кріпляться до чешуйкам шишки, які є у всіх представників групи.

Папороті розмножуються спорами або вегетативно. Для них характерне чергування статевого і безстатевого покоління з переважанням покоління споротофіта.

Більшість голонасінних є вічнозеленими рослинами, ростуть виключно у вигляді дерев. Їх листя має вигляд хвої, довгою або короткою, трьох-, чотиригранної, круглої або плоскої.

У папоротей формуються перволісти - вайи, що представляють собою систему стебел, об'єднаних в горизонтальній площині.

Домашній папороть Нефролепис

Голонасінні рослини є однодомними. Це означає, що на одному дереві можуть бути розташовані як чоловічі, так і жіночі шишки. Більшість папоротей є дводомними організмами, а також можуть змінювати "підлогу" в залежності від умов життя.

Папороті вважаються прабатьками голонасінних рослин, а голонасінні рослини є предтечею покритонасінних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Папороті розмножуються спорами, а голонасінні - насінням.
  2. У папоротей виростають вайи, а уголонасінних - голки.
  3. Папороті з'явилися на Землі раніше, ніж голонасінні рослини.
  4. Голонасінні рослини сьогодні є основними лісовими породами на планеті і основними виробниками кисню, а папороті були найпоширенішими рослинами на планеті в палеозойської-мезозойської епохах.
  5. Голонасінні - це дерева, а папороті можуть бути як трав'янистими, так і деревними формами.
  6. Більшість голонасінних - вічнозелені рослини, а папороті помірних широт в холодний період часу втрачають зелену масу.
  7. Голонасінні - це однодомні рослини, а папороті - дводомні.