Різниця між гімнастикою і акробатикою

Різниця між гімнастикою і акробатикою

Гімнастика вважається дуже схожою на акробатику. Але різниця між ними в ряді контекстів дуже значна. У чому вона полягає?

Зміст статті

  • Що таке гімнастика?
  • Що таке акробатика?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке гімнастика?

Під сучасної гімнастикою найчастіше розуміється спортивна дисципліна, що передбачає проведення змагань між атлетами, які полягають у виконанні ними різних вправ із спеціальними снарядами - кільцями, брусами, кіньми. Зазвичай за підсумками виконання відповідних вправ спортсмену виставляється оцінка - якщо він виступає на офіційних змаганнях.

Гімнаст виконує основні вправи перш за все за рахунок своєї сили. Якщо її буде бракувати, то ефектність і якість його виступу будуть невисокими. Але в деяких випадках гімнастові потрібно показувати не тільки силу, але і спритність. Яка є, в свою чергу, атрибутом іншого заняття - акробатики.

до змісту ↑

Що таке акробатика?

Розглянутий термін відповідає особливого розділу гімнастики. Він являє собою атлетичні заняття і виступи, в основі яких - виконання вправ, як ми зазначили вище, на спритність. Крім того, в акробатиці важливі стрибучість, здатність балансувати, а також сила - як і у випадку з гімнастикою в цілому.

Акробатика може бути частиною спортивної або ж, наприклад, цирковий гімнастики. Основні елементи акробатики першого типу - змагальні вправи у вигляді стрибків, перекатів, сальто. Циркачі здатні виконувати дуже велику кількість акробатичних трюків, які можуть супроводжуватися, наприклад, жонглюванням, стрибками на конях.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність гімнастики від акробатики в тому, що перший термін відповідає всьому комплексу занять, виконуваних за рахунок сили і спритності, а другий - вправам, в основі яких, перш за все, спритність. Акробатика - найважливіша частина сучасної гімнастики - як спортивної, так і цирковий. Розглянуті категорії вправ у багатьох випадках взаємно доповнюються.

Визначивши, в чому різниця між гімнастикою і акробатикою, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Гімнастика Акробатика
Що спільного між ними?
Акробатика - частина сучасної гімнастики, обидва розглянутих заняття в багатьох випадках взаємно доповнюються
У чому різниця між ними?
Гімнастика включає в себе вправи в найширшому спектрі - силові, на спритність, на балансування Акробатика як частина гімнастики передбачає виконання атлетами вправ головним чином на спритність і балансування