Різниця між ГВЛ і ГКЛ

Різниця між ГВЛ і ГКЛ

Останнім часом на ринку будівельних технологій все більше уваги приділяють так званим "сухим" методам будівництва. Це значно скорочує терміни виконання робіт, зменшуючи кількість технологічних операцій і виключаючи необхідність сушіння матеріалу. Серед найпоширеніших матеріалів, використовуваних зараз в будівництві, можна відзначити ГКЛ і ГВЛ. Багато про них чули, але мало хто знає, чим вони відрізняються. А відмінність це істотне.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ГКЛ представляє собою гіпсокартонні листи, що мають в своєму складі сердечник, виготовлений з гіпсу. При цьому всі кромки його, крім торцевої частини, облицьовані картоном. З цих основних складових і складається назва матеріалу. Для додання матеріалу достатньої міцності в використовуваний гіпс додають сполучні компоненти. Сам картон, який являє собою гарну основу для подальшого нанесення будь-яких оздоблювальних матеріалів, має хороше зчеплення з гіпсом завдяки спеціальним клейовим добавкам. Використовується гіпсокартон для обробки стін і стелі, а також для виготовлення міжкімнатних перегородок.

Гипсокартонний лист

ГВЛ - гіпсоволокнисті лист, який представляє собою однорідний матеріал, який використовується в будівництві.Основною особливістю його є висока міцність матеріалу. Це пов'язано з технологією його виробництва. Використовуваний для цього метод сухого пресування дозволяє отримати дуже міцну структуру, що зумовило широке застосування ГВЛ при влаштуванні конструкцій, що піддаються в процесі експлуатації ударним та інших механічних впливів. Матеріал дуже затребуваний при виготовленні сухих стяжок.

гіпсоволокнисті листи до змісту ↑

Порівняння

Як ви встигли помітити, обидва розглянутих матеріалу становлять великий інтерес. Дуже важко іноді навіть професіоналам вибрати, який з них краще. Все буде залежати від конкретного завдання, яку матеріал буде покликаний виконувати. Деякі відмінні риси можна звести в таблицю.

Критерії для порівняння ГКЛ ГВЛ
Твердість м'який матеріал твердий матеріал
Обробка добре ріжеться і згинається менш пластичний
Пожежостійкість низька висока ступінь захисту Вартість
низька висока Основні відмінності гіпсокартону і гипсоволокна кроятся в технології їх виробництва. Якщо лист гіпсокартону виходить шляхом пресування гіпсу з наклеюванням картону, то у випадку з гіпсоволокно все відбувається дещо інакше: гіпс в даному випадку армується целюлозою, яка виходить за допомогою подрібнення макулатури. Ця подрібнена макулатура попередньо змішується з гіпсом, який має спеціальні добавки, а після цього пресується.

Підсумком такого процесу ставати підвищена міцність ГВЛ на відміну від ГКЛ, а також підвищені пожежостійкі властивості, що високо цінується як в цивільному, так і в промисловому будівництві.Що стосується гіпсокартону, то він представляє особливий інтерес для вирівнювання стін перед наступним нанесенням оздоблювальних матеріалів. Матеріал більш гладкий і не вимагає додаткової обробки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

ГКЛ є дуже затребуваним матеріалом, так як він легко ріжеться і піддається вигинів, що особливо цінується при оформленні підвісних стель і інших елементів дизайну;

  1. ГВЛ має високу пожежостійкість, що дозволяє його широко використовувати в виробничих цехах;
  2. ГВЛ є більш стійким матеріалом, який використовується для монтажу перегородок;
  3. Гіпсокартон - більш дешевий матеріал.