Різниця між gSM і 3G

Різниця між GSM і 3G

2G, 3G, з недавнього часу якісь LTE, Mobile WiMAX, HSPA + ... Легко заплутатися в ієрархії таких складних абревіатур і скорочень, але хіба не заради прояснення складних питань існує Topinfoweb.com. ru? З цієї публікації ви дізнаєтеся більше про структуру ієрархії стандартів мобільного зв'язку, навчитеся відрізняти один стандарт від іншого і зрозумієте, в чому основна відмінність між GSM і 3G і справедливо їх порівнювати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

GSM - стандарт мобільного зв'язку, який використовує в своїй роботі поділ передачі даних для і від абонентів за часом і частоті.

3G - покоління стандартів мобільного зв'язку, що використовують у своїй роботі кодове розділення сигналів.

до змісту ↑

Порівняння

По-перше, 3G є не стандартом зв'язку, а поколінням, що об'єднує кілька стандартів, призначених для мобільного зв'язку і пакетної передачі даних (кажучи простіше - для зв'язку з мережею інтернет ). GSM є окремим стандартом зв'язку, що належить до другого покоління (2G). Тобто, теоретично, порівнювати ці два поняття не цілком розумно, оскільки вони знаходяться на різних рівнях ієрархії.

По-друге, покоління розрізняються за принципом зв'язку. У 2G-мережах і, конкретно, в GSM використовується поділ потоку інформації за часом і частоті. Для кількох абонентів визначається єдина частота, а щоб кожен з них мав можливість без перешкод використовувати дану частоту для зв'язку, сервер оператора виділяє кілька тимчасових інтервалів, кількість яких дорівнює кількості абонентів.Інтервали змінюють один одного, причому роблять це так швидко, що користувач просто не помічає пауз між обривками слів співрозмовника.

З 3G все простіше (природно, тільки з позиції пояснення). У мережах третього покоління потік інформації поділяється не за часом, а за кодом - кожному абоненту присвоюється код, за яким сервер оператора визначає даного конкретного абонента і передає тому необхідний потік даних (коди веб-сторінок або звукову інформацію, що ми називаємо "словами співрозмовника" ). Виходить своєрідний "гул" з сигналів однієї частоти, але через те, що кожен сигнал має унікальний номер, серед усього розмаїття пристрою-приймача легко визначити потрібний, а пристрою-передавача - відправити його.

І, по-третє, мережі 2G, а з ними і стандарт GSM, набагато повільніше мереж наступного покоління - це як раз те, що для середнього користувача найбільш очевидно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. 3G є поколінням стандартів зв'язку, а GSM - стандартом зв'язку.
  2. В GSM-зв'язку використовується поділ інформаційного потоку за часом і частоті, в 3G-мережах і належних їм стандартах зв'язку - за кодом.
  3. Мережі 2G повільніше мереж 3G.