Різниця між заземленням і занулением

Різниця між заземленням і занулением

Якщо в силу технічних умов певні частини електроустановки повинні бути під напругою, то їх обов'язково захищають відповідно до вимог техніки безпеки, наприклад, сітчастими загородженнями, бар'єрами або спеціальними кожухами. А ось для того, щоб запобігти ураженню струмом під час випадкового пошкодження ізоляції, використовується захисне занулення або заземлення. Щоб зрозуміти, чим ці способи захисту відрізняються один від одного, необхідно знати, що ж вони собою являють.

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінність
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Заземлення - це спеціальне електричне з'єднання металевих частин електроустановок із заземлюючим пристроєм. В результаті монтажу заземлюючого обладнання велика частина струму, що надходить на корпус, йде по заземлителю, опір якого менше за інших ділянок електричного кола. Заземлювач - це провідник або сукупність провідників (з'єднаних між собою), що знаходяться в безпосередньому зіткненні з землею.

Зануление - електричне з'єднання металевих частин електрообладнання, нормально що не знаходиться під напругою, тільки з глухозаземленою: виводом джерела струму (однофазного); нейтраллю трансформатора або генератора трифазного струму; середньою точкою джерела постійного струму.Т. е. При зануленні будь надлишкові скачки напруги відводяться на трансформаторну будку або на спеціалізований щиток. Застосовується для того, щоб в разі пробою ізоляції і потрапляння струму на зазвичай неструмоведучих частин обладнання, відбувалося КЗ, приводить до перегорання плавких запобіжників, до моментального спрацьовування автоматичного вимикача або реакції інших систем захисту.

Електрична схема заземлення та занулення до змісту ↑

Відмінність

При заземленні напруга і надлишковий струм виводяться безпосередньо в землю. Заземлення являє собою систему відводу, де кінцевою точкою, контуром заземлення, може бути що знаходиться в землі п'ятиметровий трикутник, виконаний з потужних металевих прутів, з'єднаних між собою за допомогою зварювання. Заземлення застосовується для зниження напруги електричного струму при торканні електроустановки, проте ефективність такого захисту залежить від якості контуру заземлення.

При зануленні корпус електроустановки і всі її елементи, які в нормальному стані не знаходяться під напругою з'єднуються з нульовим (нейтральним) проводом. При випадковому зіткненні фазного провідника з занулення частинами струм різко зростає, виникає КЗ, і відбувається відключення електроустановки від джерела живлення. Опір нульового проводу завжди набагато нижче опору якісного заземлення, в зв'язку з чим, і відбувається КЗ, якого не буває при заземленні. Занулення менш ефективний спосіб захисту, т. К. Завжди є ймовірність отгоранія "нульового" провідника (тому за його станом потрібен постійний контроль), однак його досить часто використовують, якщо немає можливості облаштувати захисне заземлення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Заземлення - більш ефективний і безпечний метод захисту в порівнянні з занулением.
  2. При заземленні електробезпека забезпечується завдяки швидкому зниженню напруги електричного струму.
  3. При зануленні електробезпека створюється шляхом відключення ділянки кола, в якому стався пробій ізоляції.
  4. Для виконання занулення потрібні спеціальні навички і технічні знання. Це необхідно, щоб зуміти правильно визначити точку занулення електрообладнання і грамотно вибрати спосіб занулення.
  5. Для монтажу захисного заземлення ніяких особливих знань не потрібно, достатньо виконувати інструкції до приладів. Способи захисного заземлення залежать від фазності електроприладів і практично не відрізняються один від одного.