Різниця між брутто і нетто

Різниця між брутто і нетто

Найчастіше, вивчаючи упаковку улюбленого печива або пляшку з-під молока, ми зустрічаємо такі незрозумілі написи, як "маса брутто" і "маса нетто ". Що ж означають ці терміни і в чому полягають їх відмінності? Спробуємо уважно розібратися в цих питаннях.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Брутто - вага товару разом з упаковкою, дохід без урахування витрат і т. Д.

Нетто - протилежність брутто. Вага товару без урахування тари і упаковки, ціна вироби за вирахуванням знижок, чистий прибуток з урахуванням витрат і т. Д.

до змісту ↑

Порівняння

По суті, "брутто" і "нетто" служать економічними термінами , які прийшли до нас колись з Італії. Слово "брутто" перекладається з італійської як "поганий", а з латинського - як "грубий, нерозумний, дурний". Вагою брутто називають загальну масу товару з упаковкою. Також цей термін застосовується для позначення прибутку без урахування витрат або ціни без відрахувань. "Нетто" ж означає "чистий", іншими словами - очищений від зайвого. Таким чином, вагою нетто називають вага самого виробу або товару за вирахуванням маси упаковки. Також цей термін використовується для позначення ціни товару без надбавок і знижок. Тобто для покупця ціна нетто є фактично сплаченою сумою за товар, а для продавця - чистим прибутком від продажу з вирахуванням всіх витрат і витрат.

Брутто і нетто по відношенню один до одного є поняття-антиподи. Хитрі виробники продуктів харчування та інших товарів, при покупці яких вага має важливе значення, вказують на упаковці саме масу брутто. Наївний покупець дивиться на банку з улюбленою кавою вага 100 грам і перебуває в повній впевненості, що він платить безпосередньо за 100 грам зерен кави. Насправді маса брутто включає в себе ще й упаковку - в даному випадку досить важку банку.

Також визначення брутто і нетто застосовуються не тільки для позначення ваги продуктів харчування, а й у ряді інших сфер. Так, в нафтовидобувній промисловості нафтою нетто іменується нафту, яка не містить солі, води та інших домішок. При придбанні транспортного засобу з Німеччини терміном "нетто" позначається ціна без ПДВ.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Брутто - вага товару разом з упаковкою, тоді як нетто - його чиста маса.
  2. В економіці терміном брутто позначається дохід без урахування витрат, нетто ж - чистий прибуток за вирахуванням понесених витрат.