Різниця між шліфуванням і поліруванням

Різниця між шліфуванням і поліруванням

Для приведення поверхні матеріалу в потрібний стан застосовують шліфування й полірування. Але не всі розуміють, у чому суть кожного зі згаданих способів обробки, а іноді навіть плутають їх між собою. Спробуємо в цьому розібратися і з'ясувати, чим відрізняється шліфування від полірування.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Шліфування - операція, що дозволяє вирівняти поверхню твердого матеріалу і передбачає використання абразивів.

Шліфування

Полірування - операція, що проводиться з метою максимального згладжування поверхні до появи характерного блиску.

Полірування до змісту ↑

Порівняння

Дві названих операції при роботі з матеріалом слідують одна за одною. На першому (а іноді і на єдиному) етапі проводиться шліфування. Їй підлягають вироби після випилювання, зварювання та інших методів виготовлення. Відмінність шліфування від полірування полягає в призначенні цих способів обробки.

Мета шліфування - видалити з поверхні нерівності, задирки, зняти окалину, позбутися від старого шару, а також привести виріб до потрібних розмірів і скорегувати його форму. Робота може виконуватися за допомогою спеціальних машин, яких існує декілька видів. Їх дія відбувається на високих оборотах.

Іноді допустимо скористатися примітивним способом, коли як абразив застосовується зернистий пісок.Про нього труть виріб, в результаті чого відбувається руйнування виступів на поверхні. Відшліфувати що-небудь можна тільки з механічною дією.

Якщо потрібно полірування, то вона стає завершальним етапом. Її призначення - зробити остаточне вирівнювання і матову поверхню зробити глянсовою. Домогтися такого ефекту за допомогою шліфування неможливо. Полірувальні машини влаштовані інакше, ніж шліфувальні. Вони працюють на низьких оборотах. До того ж в цьому випадку не обійтися без полірувальних паст.

У чому різниця між шліфуванням і поліруванням, крім усього перерахованого? Вона полягає в тому, що полірування може бути не тільки механічною. Наприклад, висока якість обробки дає хімічна поліровка, при якій поверхня піддається впливу активного розчину.

до змісту ↑

Таблиця

Шліфування Полірування
Проводиться перед поліруванням Проводиться після шліфування
Мета - видалити зайве Мета - фінішне вирівнювання, надання блиску
застосовуються шліфувальні машини застосовуються полірувальні машини
Тільки механічний вплив Різні види впливу