Різниця між парників і теплицею

Різниця між парників і теплицею

Свіжі овочі та зелень, вирощені на своєму городі, по-справжньому смачні і корисні. Кожному садівникові-городникові хочеться, щоб його урожай прикрасив стіл вже ранньою весною. Але що робити, якщо молоду розсаду можуть знищити заморозки, сильні вітри і навіть град? Буває, що і кліматичні умови не дозволяють виростити ту чи іншу рослину, а дуже хочеться. В цьому випадку можуть допомогти парники і теплиці. Знаючи, ніж ці пристосування відрізняються один від одного, можна підібрати той варіант, який найкраще підійде для ваших потреб, заданих цілей і розмірів ділянки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Парник - невелике мобільне неопалюване споруда, призначена для вирощування розсади та захисту від несприятливих погодних умов з подальшою висадкою її у відкритий грунт.

Теплиця - опалювальне спорудження, в якому можна організувати зростання рослин протягом всього року, починаючи від висадки насіння / розсади і закінчуючи збором врожаю.

до змісту ↑

Порівняння

Теплиця має більш складну і міцну конструкцію, ніж парник. Найчастіше вона встановлюється на міцний фундамент, має стіни і дах, виконані з поліетилену, скляних рам або стільникового полікарбонату. Парниковая конструкція набагато простіше, її нескладно спорудити навіть непрофесіоналові.Часто парник складається з знімною дугоподібної даху, яка представляє собою каркас, обтягнутий поліетиленовою плівкою. Рідше парник покривається склом або полікарбонатом.

Теплиця

Парник - конструкція мобільна і невелика. Знімний дах і бічні стінки (якщо вони є) можна без праці поставити на іншому місці своєї ділянки, що досить складно зробити з великою за розміром і немобильной теплицею.

Парник отримує тепло завдяки парниковому ефекту (сонячним променям) і закопаного в землю біопалива: свіжому гної і компосту. Теплиця, крім сонячного тепла, може додатково обігріватися водяним або паровим опаленням, також можлива установка електрообігрівачів.

Парник не передбачає весь цикл росту рослин. Він призначається в основному тільки для вирощування зелені і розсади з подальшою висадкою її у грунт. Парник може захистити посадки від невеликих заморозків. У теплиці, особливо добре опалювальної, рослини можуть рости і плодоносити круглий рік, морози їм не страшні. А завдяки великим розмірам теплиці в ній можна висаджувати не тільки низькорослі рослини, але і деякі види чагарників і плодових дерев.

Парник до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Парник і теплиця відрізняються конструкцією. У теплиці вона міцніше і складніше. Часто теплиця встановлюється на фундамент.
  2. На відміну від парника, теплиця не мобільний і володіє великим розміром.
  3. Парник - неопалювана конструкція, теплиця може обігріватися водяним, паровим або електроопаленням.
  4. Парник призначений для вирощування розсади і зелені, а в теплиці передбачений повний цикл росту рослин: від висадки насіння до дозрівання врожаю.