Різниця між зеленим і білим чаєм

Різниця між зеленим і білим чаєм

І зелений, і білий чай є корисними напоями. Вони піднімають настрій, допомагають боротися із захворюваннями і дарують вишукані смакові відчуття. Але не всі знають, чим відрізняється зелений чай від білого чаю. Розглянемо це питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Зелений чай

Зеленим є чай, який виготовляється за технологією, яка передбачає найменш інтенсивну ферментацію (цим словом називають процеси окислення, бродіння).

Зелений чай

Білий чай

Білий чай теж характеризується як слабоферментірованний. При його виробництві використовуються певні частини рослини.

Білий чай до змісту ↑

Порівняння

І в тому і в іншому продукті завдяки застосуванню особливих технологій зберігаються важливі природні властивості. У чому ж полягає конкретна відмінність зеленого чаю від білого чаю? Розглянемо це в деталях.

Спосіб обробки

Лист для виготовлення зеленого чаю збирається недовго і, щоб не допустити розвитку бродильного процесу, сировину тут же термічно обробляють - короткочасно впливають паром або обсмажують. Без цього етапу чай буде неприємно гірчити, температурний вплив же здатне пом'якшити його смак. Потім сировину просушують.

В виробництві білого чаю стадія механічної обробки, як правило, відсутня.Його ферментація також знижена до мінімуму, проте за даним критерієм він поступається зеленому чаю. Це пов'язано з тим, що певний відсоток ферментації має місце під час природного висушування.

Сировина

Перевага, що відрізняє білий чай від інших сортів, полягає в тому, що застосовується для його виробництва. Сировина являє собою ніжні чайні нирки, надзвичайно цінні в плані насиченості корисними речовинами. Вони мають характерні ворсинки, які уцелевают і після висушування.

Білий чай може містити і листя, але тільки найніжніші - верхні, неушкоджені. Сировина і щадний спосіб обробки дозволяють назвати білий чай найкориснішим, але разом з тим він є дуже дорогим і дефіцитним товаром. Тому, коли немає можливості насолодитися білим чаєм, його можна замінити зеленим, також надзвичайно корисним.

Колір і смак

Розглянемо, в чому різниця між зеленим чаєм і білим чаєм щодо зовнішніх ознак і смакових властивостей.

Зелений чай: до заварювання (в сухому вигляді) має гаму кольорів від салатового до темних тонів зеленого; сам напій - м'яких жовтих і зелених відтінків. Аромат вловлюється трав'яний, смак - трохи в'язкий, солодкуватий. Гіркота відчуватися не повинна.

Білий чай: сухий - світлий, з великими опушеними чаїнками; заварений - може бути і темніше зеленого через те, що піддається більшому окисленню. Аромат - квітковий, той, що передається ніжним ворсинкам від оточуючих квітучих садів в місцях зростання чаю. Смак - приємний, солодкуватий.

Обидва сорти багаті цінними речовинами, тому вимагають застосування дбайливого режиму заварювання - використовувати окріп не слід.Крім того, як зелений, так і білий чай не терплять одночасного з ними вживання солодких десертів. Тільки без сторонніх смаків ці вишукані напої здатні розкрити всю свою принадність перед охочими насолодитися ними.

до змісту ↑

Таблиця

Зелений чай Білий чай
Основна сировина - листя Містить чайні нирки
Менша ферментація Велика ферментація
Проходить штучну теплову обробку Як правило, не піддається механічній дії
В сухому вигляді має відтінки зеленого В сухому вигляді - світло-сірий, зелений, з пушком
Трав'яний аромат Квітковий аромат
терпкий, терпкий смак Солодкуватий смак
Дуже корисний Вважається найкориснішим