Різниця між "сірим" телефоном і офіційним

Різниця між "сірим" телефоном і офіційним

Один сірий, другий білий ... Не гуси, правда, а телефони. Причому абсолютно однакові. І зовсім не сірі, і зовсім не білі, проте ярлики вже наклеєні. Багато плутаються в таких визначеннях: якщо телефон "сірий", то чи він не крадений? Або, може, підробка? Або зібраний по кресленнях виробника якимось лівим підприємством? Періодично скандали зі спливли в торгових мережах "сірими поставками" озвучувалися в пресі, сьогодні ж продавці не ризикують, але тема не втратила актуальності - інтернет-шопінг тому причина. Купуючи в інтернет-магазині новий смартфон, та ще за приємною ціною, багато хто потім розчаровуються - потрапили на "сіру". Як убезпечити свій вибір - розбираємося разом.

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінність
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

" Сірий " телефон - апарат, який не пройшов сертифікацію Ростест і який не призначений для продажу на території РФ.

Офіційний , або "білий", телефон - сертифікований для продажу в Росії.

до змісту ↑

Відмінність

Варто відразу зауважити, що "сірі" телефони спочатку зовсім не кримінальні. Їх не крадуть, чи не перепродують під виглядом нових, не підробляють відомі бренди. Технічно це такі ж апарати, як ті, які дійшли до прилавків чесним чином. Тільки ось ввезення в нашу країну стався з порушеннями: голота на вигадки хитра, і шахраї з кожним днем ​​винахідливішими.

На що варто звернути увагу, щоб не стати володарем "сірого" телефону? По-перше, на вартість. В умовах ринкової економіки віра в те, що продавці працюють собі в збиток з альтруїзму - нонсенс. Так що телефон, куплений за ціною на кілька десятків відсотків нижче, ніж позначена на цінниках в салонах мобільного зв'язку, майже напевно виявиться "сірим", якщо не зовсім вже кримінальним. Ну, або, в кращому випадку, підлатати. Так що перша ознака сірого телефону - низька ціна.

По-друге, "сірі" телефони тому "сірі", що не пройшли офіційну русифікацію. Або їхні постачальники не потурбувалися такий взагалі. А це означає відсутність кириличних символів там, де вони повинні бути. А якщо і є, то явно не оригінальні - наклейки або гравіювання поверх латиниці. Втім, для сучасних смартфонів з сенсорним введенням інформації такі неприємності в минулому. Локалізація їх полягає в локалізації операційної системи: не кожен постачальник сірої електроніки буде морочитися з оновленням ОС. Тому, якщо російська мова в меню відсутній або дуже картаючи (непрофесіонали можуть постаратися) - на жаль і ах.

Величезна кількість "сірих" телефонів спочатку призначалася для якогось мобільного оператора, але потрапило в вільну роздрібний продаж. Ці апарати повинні працювати тільки з однією сім-картою, але вмілі ручки допомагають їм від кайданів позбутися. Іноді ціною працездатності та інвалідності телефону, але про це дізнається тільки покупець. Зовні такі телефони можна відрізнити по невідомим логотипам на корпусі і коробці або при завантаженні операційної системи, а також наявності фірмового софта операторів.

Під батареєю сертифікованих телефонів і в супровідних документах обов'язково мають інформацію про сертифікацію Ростест, а також запевнення МОЗ в безпеки апарату. Якщо таких не виявлено - модель попалася з партії, завезеної і продається незаконно. Якщо придбали апарат у дрібних підприємців або з рук - проблема ваша. Якщо в великої торговельної мережі або спеціалізованому магазині - проблема їх. Хоча сьогодні всі партії товару продавцями перевіряються, недогляд все ж трапляється, і тоді більшість магазинів вважають за краще обміняти апарат на білий з численними реверансами.

Ще обов'язково слід звернути увагу на комплектацію. Мануали для офіційних телефонів в обов'язковому порядку переведені на російську мову і видані друкарським способом. Гарантійний талон - від виробника, а не від продавця. Та й сам термін гарантії відносно невеликий (а якщо і великий, то абсолютно не ясно, хто і які зобов'язання на себе взяв).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Офіційний телефон сертифікований Ростест, "сірий" - немає.
  2. Зазвичай "сірі" моделі коштують дешевше офіційних, іноді значно.
  3. Часто у "сірих" апаратів відсутня російська клавіатура, операційна система не локалізована.
  4. На корпусах і коробках "сірих" телефонів можуть бути присутніми логотипи операторів зв'язку.
  5. Усередині корпусу офіційного телефону і в його документах обов'язкові позначки Ростест і МОЗ.
  6. Гарантія на "сірий" телефон незрозуміла і не від виробника.