Різниця між силою тяжіння і вагою тіла

Різниця між силою тяжіння і вагою тіла

В деяких випадках сила тяжіння і вага об'єкта рівні за своїм значенням. Через це може виникнути хибне враження, що між даними величинами немає різниці. Спробуємо розвіяти подібні припущення і розглянемо, чим відрізняється сила тяжіння від ваги тіла.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Силою тяжкості називають величину, яка відображатиме яке притягує дію Землі на об'єкт, розташований близько до її поверхні.

Сила тяжіння

Вага тіла розглядають як силу, що виходить від предмета щодо його опори або верхнього кріплення (наприклад, нитки або пружини).

Вага тіла до змісту ↑

Порівняння

Розібратися, в чому полягає відмінність сили тяжіння від ваги тіла, легше на конкретному прикладі. Так, що лежить на полиці книга піддається впливу сили тяжіння. Остання прикладена безпосередньо до тіла. Подібне явище гравітаційної природи характеризується взаємодією предмета і Землі.

У той же час полку відчуває вагу книги. Мова тут йде про силу, яка спрямована на опору. Взаємодіють в нашому прикладі книга і полку, хоча причиною існування ваги також є тяжіння Землі. Якщо опору прибрати, предмет буде вільно падати. При цьому вага зникне і залишиться лише сила тяжіння, яка постійно діє на тіла, але може компенсуватися іншими силами, наприклад архимедовой.

Важливо, що обидві величини є векторними. Але сила тяжіння при будь-якому розміщенні тіла спрямована вниз. Однак у випадку з вагою ключове значення має положення в просторі опори. Така сила завжди спрямована перпендикулярно їй. Досліджувані величини збігаються за вектором тільки за умови, що опора, яка має вагу, знаходиться в горизонтальній площині.

Розглядаючи, в чому різниця між силою тяжіння і вагою тіла, варто підкреслити, що друга з даних величин залежить від того, чи рухається предмет і спостерігається при цьому прискорення. Тільки якщо тіло знаходиться в спокої або переміщається рівномірно, вага не відрізняється за значенням від сили тяжіння. За інших умов рівність між величинами відсутня. Наприклад, вага в набирає швидкість ліфті відрізняється від того, що був до відправки пристрою і збігався з силою тяжіння.

до змісту ↑

Таблиця

Сила тяжіння Вид сили - вага
Діє безпосередньо на об'єкт Тисне на опорну поверхню (підвіс)
Взаємозв'язок тіла і Землі Взаємозв'язок тіла і опори
Направлена ​​вниз Напрямок перпендикулярно опорі
Існує постійно Може бути нульовим