Різниця між коником і сараною

Різниця між коником і сараною

Згадавши улюблену дитячу пісеньку про коника, ні у кого не виникне проблем з описом цієї комахи: овальна форма, зелений колір і вельми стрибучі ноги . І, швидше за все, ви також без особливих сумнівів ідентифікуєте коника на вулиці. Але чи впевнені ви, що перед вами насправді коник, а не сарана? А як взагалі виглядає сарана? І чим вона відрізняється від коника? І чи відрізняється зовсім?

Навряд чи ви коли-небудь замислювалися над цими питаннями, однак відповіді на них можуть відкрити для вас багато несподіваного. До речі, коник і сарана - це дійсно абсолютно різні комахи.

Зміст статті

 • Харчування
 • Сфера проживання
 • Зовнішній вигляд
 • Вуса
 • Кінцівки
 • Яйцеклад
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Назва коник сталося не випадково. Стрекотіння цієї комахи нагадує звук, який виходить від крихітного молота при ударі по мініатюрної ковадлі. Коник, як це дивно не звучить, - справжній хижак, укус якого завдає чимало неприємних відчуттів. Він відноситься до підряду довговусі, сімейству Справжніх коників.Але, варто зазначити, що коники для людини швидше друзі, ніж вороги: вони масово знищують комах-фітофагів. Напевно, все-таки не даремно присвятили коника цілу пісеньку.

Травоїдна сарана - короткоусих, сімейства Кобилки. При уявній нешкідливості цієї комахи, сарана (в основному в південних країнах) або кобили (повсюдно), повністю поїдають сільгоспугіддя. Історія знає і такі випадки, коли з вини сарани цілі країни залишалися без запасів продовольства.

Харчування

Як вже було зазначено, коник - хижак, а значить, його раціон включає в себе різну дрібну живність. Але, крім цього, коники з не меншим задоволенням ласують деякими квітами і навіть фруктами.

Для сарани переваг в харчуванні немає. Крім того, що вона травоїдна, мабуть, ніяких обмежень. Ці комахи взагалі мають високу харчову спеціалізацією, і є одними з найбільш пристосованих комах в світі.

Співочий коник

Саранча до змісту ↑

Сфера проживання

Найчастіше коника можна зустріти в темний час доби, що розташувався на гілках дерев або чагарниках. День ці комахи віддають перевагу перечікувати, збираючись у великій кількості в будь-якому затишному місці. Вночі часто залітають на світло у віконці.

Саранча ж, навпаки, найбільшу активність проявляє днем, розташовуючись в заростях трави або просто на грунті. Нерідко можна зустріти цілі зграї сарани.

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Коник має рухливу голову з вузькими і дуже гострими щелепами, морда, не дивлячись на свої невеликі розміри, має хиже і дуже злий вираз. Черевце недовге, але досить потужний, що надає йому деяку компактність на полюванні.

Голова сарани малорухливі, тупа морда з потужними щелепами. Всім свої видом сарана випромінює спокій і відсутність агресії. Довге, довгасте черевце дозволяє з великим успіхом перетравлювати траву.

до змісту ↑

Вуса

Вуса коники значно довше, ніж сарани. Вони мають величезне значення в житті цієї комахи. За допомогою вусів коник з легкістю орієнтується в просторі, а також намацує свою здобич. Вуса сарани не несуть ніякого смислового навантаження, а значить, крім декоративного, не мають ніякого значення. Тому, невелика їх довжина ніяк не впливає на організацію життєдіяльності сарани.

до змісту ↑

Кінцівки

Задні лапи коника трохи довший, ніж у сарани. З їх допомогою ця комаха пересувається, відштовхується при нападі на здобич. Передні кінцівки допомагають при русі по деревах хапатися за гілки, а крім того, вони беруть участь в лові "майбутнього обіду".

Передні лапи сарани набагато слабкіше, ніж у коника. Особливої ​​ролі в житті цієї комахи вони не грають, їх основне завдання - створення опори при пересуванні. Та й задні лапи сарани не такі довгі, як у її побратима, але саме завдяки їм сарана може стрибати так далеко.

до змісту ↑

Яйцеклад

Ззаду у самки коника є яйцеклад, що нагадує за зовнішнім виглядом меч. Завдяки йому коники відкладають свої яйця під кору дерев, всередину стебел або інші вельми затишні місця. Саранча відкладає яйця в грунт, а подібного яйцеклада у неї немає.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Коники відносяться до підродини довговусі, сімейству Кузнєчікова, а сарана - короткоусих, сімейство Кобилки.
 2. Саранча є травоїдним комахою, а коники - хижаки.
 3. Саранча завдає шкоди людині, а коники приносять користь.
 4. Коники найбільш активні вночі, летять на світло вогню. Саранча воліє для своїх пересувань і стрекотіння світлий час доби.
 5. Саранча має більш короткі вуса і лапи, ніж коник, але більш довгасте черевце.
 6. Коники відкладають яйця за допомогою спеціального яйцеклада і в затишні місця. Саранча кладе яйця прямо в грунт.