Різниця між графікою і живописом

Різниця між графікою і живописом

Графіка і живопис - споріднені види мистецтва. Загальним для них є, наприклад, нанесення зображення на будь-яку площину. Але в кожному разі є і свої особливості. З'ясуємо, чим відрізняється графіка від живопису.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Графіка - мистецтво створення зображень шляхом нанесення на робочу поверхню ліній, штрихів, а також елементів у вигляді крапок і плям.

Графіка

Живопис - мистецтво написання полотен, найбільш повно зображують дійсність. При створенні твору живописець найчастіше завдає на поверхню рідкі фарби.

Живопис до змісту ↑

Порівняння

В першу чергу два види мистецтва можна розрізнити по застосовуваних образотворчим засобам. У графіку величезну силу набуває лінія. У природі вона сама по собі не існує. Але лінії, проведені по поверхні олівцем або крейдою, дозволяють створювати численні ефектні образи. Штрих в графіку також дуже важливий. Штрихування може бути різною за характером і розташуванням елементів. Крім того, в арсеналі графічних засобів присутні пляма, що заповнює певну частину площині, і крапка.

Дуже помітно відмінність графіки від живопису в плані використання кольору. Як такий він не грає в графіку першорядної ролі. Цінність зображення в даному випадку полягає саме в малюнку.Однак тон поверхні, переважно це папір, вибирається майстром ретельно. Також художнику зовсім не байдуже, який використовувати відтінок барвника матеріалу. Часто композиція є чорно-білою. Іноді для виразності автор привертає до основного ще один або два кольори, рідко більше двох.

Живопис ж заснована на грі кольорів і відтінків. З цим мистецтвом по колористичним можливостями не зрівняється жодна інша. Змішуючи фарби, включаючи в картину різні тональності, художник робить зображення немов живим. Робота традиційно виконується на полотні за допомогою кисті і рідких фарб (але можуть застосовуватися і інші матеріали і поверхню). При цьому важливий характер мазка. Живопис більш гнучка, ніж графіка. У ній широко використовуються плавні колірні переходи. Фон в мальовничих творах є лише допоміжним компонентом, а часто зовсім відсутня. У той же час продукти графіки відрізняються контрастністю, а фон в таких композиціях стає повноправним учасником.

Графічний малюнок в цілому дуже лаконічний. Кожна його деталь значима і виразна. Слід зазначити, що для створення подібної роботи часто потрібно не так багато часу, як для написання картини. Тому саме графіка першої відгукується на події в житті події. На огляд публіки майже моментально виносяться актуальні малюнки, плакати та карикатури. А їх поширенню сприяє існуюча можливість друкувати і тиражувати такі твори. Живописне полотно, в свою чергу, може бути представлено глядачам в оригіналі лише в якомусь певному місці.

Розібратися, в чому різниця між графікою і живописом, можна, і звернувши увагу на похідні поняття "графічність" і "мальовничість".Так, про графичности картини, написаної фарбами, кажуть при утриманні в творі різких контрастів, скупий кольорової палітри, чіткому розмежуванні зображених деталей. А графічний малюнок називають мальовничим, якщо він відрізняється різноманітністю кольорів і певної художньої гнучкістю.

до змісту ↑

Таблиця

Графіка Живопис
В основі - малюнок, що виконується за допомогою ліній, штрихів, плям, крапок Колір - основний засіб
Мінімум квітів Безліч відтінків поєднань в одному полотні Контрастність
Кольорові переходи Важливий фон
фон часто відсутня Всі деталі значущі і виразні
Присутні другорядні деталі часто робота виконується швидко Займає час
Можливість друку і тиражування, масовість Картина існує в одному екземплярі