Різниця між гранітом і мармуром

Різниця між гранітом і мармуром

З давніх часів природний камінь використовувався людьми при будівництві і оформленні будівель, а такі різновиди каменю, як граніт і мармур, завжди цінувалися більше інших . Обидва ці виду не тільки благородні і красиві, але і довговічні, практичні і надійні. Ну а такі їх властивості, як екологічність, стійкість до забруднень та ушкоджень, зробили мармур і граніт просто незамінними для прикраси громадських будівель (музеїв, бібліотек і т. Д.). Звичайно, і у мармуру, і у граніту є свої особливості.
Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Граніт - продукт, отриманий в результаті повільного охолодження і подальшого скам'яніння магми або в процесі затвердіння певних земних порід. Граніт складається з слюди, польового шпату і кварцу. Природний окрас граніту - світло-сірий, але, з урахуванням того, що до складу граніту входять всілякі домішки, колір його може варіюватися від рожевого і червоного до голубого і навіть зеленого. Граніт має оригінальний зернистий малюнок.

Текстура граніту

Мармур - гірська порода, що складається з карбонату кальцію і магнію. Камінь має малюнок у вигляді прожилок або розлучень. Він володіє світлим забарвленням, а домішки, присутні в його складі, надають йому різноманітні відтінки: від жовтого і червоного до чорного.Завдяки своїй фізичній структурі мармур досить легко полірується.

Текстура мармуру до змісту ↑

Порівняння

Граніт в порівнянні з мармуром більш міцний і зносостійкий, тому досить часто використовується в оформленні міських мостових, в облицюванні вуличних сходів, будівель, для виготовлення барних стійок, стільниць і т. д.

На відміну від граніту, мармур - більш примхливий матеріал. Він не такий слизький, як граніт, тому його часто використовують для облицювання щаблів і підлог в лазнях і ванних кімнатах, а також для зведення внутрішніх сходів. Завдяки своєрідному візерункових будовою мармур активно використовується для виготовлення пам'ятників, для внутрішнього оформлення приміщень, облицювання будівель, декорування окремих елементів інтер'єру. Мармур потребує дуже дбайливого ставлення. Працюючи з мармуром, не слід піддавати камінь тривалій термічній обробці, крім того, він дуже чутливий до впливу будь-яких хімічних препаратів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У порівнянні з мармуром, граніт - більш міцний і зносостійкий природний матеріал.
  2. Граніт має зернистий малюнок. Мармур має малюнок, що складається з різноманітних прожилок і розлучень.
  3. Колір граніту може бути сірим, рожевим, червоним, блакитним, зеленим. Мармур може бути різних відтінків - від жовтого і червоного до абсолютно чорного.
  4. Мармур, на відміну від граніту, легко полірується.
  5. Мармур, на відміну від граніту, дуже чутливий до впливу хімічних препаратів і високих температур.