Різниця між гуашшю та аквареллю

Різниця між гуашшю та аквареллю

І гуаш, і акварель - вельми популярні види фарб, якими користуються як професійні художники, так і аматори зрідка, в хвилини творчого натхнення, поводити пензлем по папері. Як при побіжному погляді на картину безпомилково визначити, що саме брало участь в її створенні - гуаш або акварель? І чим взагалі відрізняються ці, здавалося б, такі знайомі нам фарби один від одного? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гуаш - легко розчиняється в воді фарба на клейовий основі, щільна і матова, а також назва твору, виконаного за допомогою цієї фарби.

Акварель - м'які і прозорі фарби на водній основі, а також техніка живопису або ж окремий твір, виконане такими фарбами.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо говорити про гуаші та акварелі як вигляді фарб, то в першу чергу варто відзначити, що основою і для тієї, і для іншої служить рослинний клей, який легко розчиняється в воді. Але в гуаші цій клейової основи, як і фарбувального пігменту, міститься набагато більше, ніж в акварелі. Гуаш призначена для так званого пастозного нанесення, це криє (тобто практично непрозора) фарба: вона дозволяє легко виправити недоліки в малюнку. Завдяки такій своїй особливості гуаш прекрасно закриває темними тонами світлі ділянки, і навпаки.Гуаш настільки щільна, що при накладанні декількох шарів буде добре видно тільки один, самий верхній. Акварель ж лягає на папір водянистими, майже прозорими шарами, дає ніжні тони. При роботі з нею сенс якраз і полягає в змішуванні декількох шарів фарби, "перетікання" їх один в одного. Рівномірності шару в акварелі досягти досить важко, в той час як гуаш практично не розтікається і дозволяє додати малюнку чіткість.

Гуаш

Цвітну гуаш дуже часто змішують з білою, також присутній в наборі, для досягнення різних ефектів. Біла гуаш дуже цікаво виглядає на тонованому папері. Аквареллю ж працюють переважно лише на білому папері. У наборах акварелі зазвичай не буває білого кольору: то місце на малюнку, де потрібно білий, просто залишають незакрашенним.

Акварель вимагає швидкості в роботі, оскільки через високу водянистості фарб вони практично моментально перетікають і змішуються між собою. Така якість акварелі, як прозорість, робить цю фарбу незамінною для досягнення світлових ефектів. Гуаш ж, особливо накладена у кілька шарів, чудово передає фактуру зображуваних предметів. У порівнянні з аквареллю вона, мабуть, більш універсальна: її можна наносити як зовсім тонкими, так і досить товстими шарами, швидко розмивати водою, зафарбовуючи мимовільні помилки. Оскільки гуаш щільна і непрозора, матова і светонепроницаемая, для неї підходить набагато більше основ: це і папір, і картон, і тканину, і полотно, і фанера, і кістка, і навіть скло. Основою для акварелі служить тільки папір, причому особливої ​​якості.

Гуаш дарує малюнку яскравість, глибину, насиченість, фактуру, енергійність.Акварель надає відблиски, сяйво, вишуканість, тонкість, ніжність, легкість, легкість.

Акварель

Контейнери для акварелі зазвичай невеликого обсягу, адже акварель все одно доведеться під час роботи сильно розводити водою, в той час як гуаш з об'ємних баночок можна використовувати не розбавляючи, особливо якщо фарби досить свіжі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Основні властивості акварелі - м'якість і прозорість барвистого шару, що дозволяє підкреслити природність колірних переходів, скористатися усім розмаїттям відтінків і півтонів. Гуаш відрізняється щільністю, матовістю і непрозорістю, відмінно підходить для яскравих, соковитих, насичених кольором малюнків.
  2. Гуаш не розтікається по паперу, нею можна робити чіткі малюнки. Аквареллю малюють по мокрому папері, що надає малюнку водянистость і розпливчастість.
  3. Акварель накладають в кілька шарів, що перетікають один в одного. При малюванні гуашшю видно тільки самий верхній шар.
  4. Гуаш відмінно підкреслює фактуру, акварель незамінна при передачі світлових відблисків.