Різниця між гусаком і качкою

Різниця між гусаком і качкою

Жирний гусак - кришталева мрія пана Паніковського. Качка по-пекінськи - обов'язкове для споживання блюдо для тих, хто приїхав з візитом до столиці КНР. Обидві птиці здавна приручені і успішно розводяться людиною, а невеликі відмінності між ними дозволяють кухарям приготувати більшу кількість смачних страв.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Порівняння

Гусь - це птах, що належить до роду Гусей сімейства Качиних загону Гусеообразних.

Домашній гусак

Качка - це птах, що належить до сімейства Качиних загону гусеобразние.

Гуси і качки належать до одного сімейства. Обидва таксона тварин принципово водоплавні, що і визначає особливості будови їх тіл.

Качка

Гусь, якщо за зразок взяти самого типового сірої гуски, це птах з вагою від 2 до 4, 5 кг, довжиною тіла до 90 см і максимальним розмахом крил, рівним 180 см. сірий гусак має хвилясте сіро-буре оперення, білий - чисто біле, гуменника - хвилясто-сіро-білі пером на череві. Існують види Белошеев і білолобих гусей.

Качки - птаха середнього розміру. Самці домашніх качок важать близько 3-4 кг, самки тягнуть на 2-3, 5 кг. Самці дикої качки "набирають" до осені всього 2 кг. Довжина тіла домашньої птиці не перевищує 62 см, дикої - і того менше. На землі існує приблизно 110 видів качок. Найпоширеніші з них - це пеганки, нирки, мускусні і домашні качки.

Гуси виділяються своїми помаранчевими лапами з перетинками між пальцями. Вони кріпляться до тіла ближча до середини, тому тварина відрізняється особливою поставою і гордовитою ходою. Дзьоби птахів кольором збігаються з кольором лап. Гусячі дзьоби - високі і закінчуються невеликим гострим нігтиком. Його внутрішній край "прикрашений" поруч зубчиків. Шия гусака має середню довжину. Самці відрізняються від самок лише розмірами - вони трохи більші за своїх дам, та на дзьобі у статевозрілого гусака з віком починає наростати характерний кістковий горбок. Обидві птахи мають розвинені пухової і пір'яний покриви, який вони обробляють особливої ​​водонепроникною сумішшю, що виділяється куприкової залозою.

Різні види качок мають різний колір оперення. Спільним є лише особливе колірне "дзеркальце" на крилах і дуже чіткий статевий диморфізм. Самі качок зазвичай непримітні, сіро-коричневі, рябенькі, зате качури дивують яскравістю фарб свого оперення. Лапи більшості качок забарвлені в жовтий колір, забезпечені перетинками і кріпляться до останньої третини тіла, чому птахи мають характерної "качиної", перевалюється ходою. Шиї у качок коротше, ніж у гусей. Дзьоб качок широкий. Тварини мають розвинені пір'яний і пухової покриви.

Харчуються гуси рослинною їжею - в основному це зелень, злаки, насіння, ягоди, але деякі види можуть перекусити комахами і дрібними хребетними. Дикі качки охоче вживають в їжу водні рослини і дрібних безхребетних.

Гуси здатні видавати звуки - реготати, а при небезпеці - шипіти. Качки видають характерне крякання.

Гуси селяться на берегах морів, озер, на болотах. Велику частину часу проводять на суші. Здатні до швидких і тривалих польотів.Дикі гуси взимку переміщаються на південь, групуючи для цього в зграї. Традиційно гуси живуть парами. Самка відкладає від 6 до 12 яєць. Гуска висиджує і навчає потомство, а гусак знаходиться поруч і охороняє свою сім'ю.

В природі качки селяться на берегах водойм, але більшу частину часу хлюпочуться у воді. Качки здатні пірнати, при замерзанні водойми перелітають в тепліші краї або тримаються у ополонок. Свої пари качки створюють лише на сезон. Висиджування 9-13 яєць займаються виключно самки, до часу появи на світло потомства самці повністю втрачають інтерес до сім'ї.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гуси крупніше, ніж качки, мають більш довгу шию, а також високий, а не широкий дзьоб.
  2. Лапи гусака кріпляться ближче до середини тіла, у качки - до останньої третини тіла.
  3. У качок статевий диморфізм проявляється не тільки в розмірах, але і в забарвленні.
  4. На Землі існує більше видів і порід качок, ніж видів гусей.
  5. Вважається, що гуси гірше плавають і менш охоче поринають, ніж качки.