Різниця між голкіпером і воротарем

Різниця між голкіпером і воротарем

В командних видах спорту, таких як футбол, хокей, гандбол, успіх злагодженої роботи залежить не тільки від кількості забитих м'ячів (шайб), але і від пропущених голів. Справитися з атаками суперника допомагає воротар, головне завдання якого - не дати супернику результативно завершити маневр. Чому його так часто називають голкіпером? І чи є різниця між даними поняттями?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Голкіпер - це гравець, головне завдання якого - боронити ворота від атак команди-суперника. В цілому ряді випадків він володіє захисною екіпіровкою (рукавички, шолом, рукавиці), проте в окремих видах спорту (водне поло) може обходитися без неї. Голкіперу дозволено грати будь-якими частинами тіла, щоб відбити удар, в тому числі рукою, плечем і т. Д.

Воротар - це російська назва голкіпера, тобто гравця, який знаходиться на воротах і захищає їх від ворожих атак. Історично дане слово означало воротаря, який наглядав за певною територією. На даний момент збереглося лише оновлене значення терміна, і зазначені поняття стали синонімічні.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, зазначені терміни ідентичні майже на 100 відсотків. Єдина різниця полягає в тому, що воротар - споконвіку російське слово, в стародавні часи воно означало професію: щось середнє між сторожем і воротарем.Голкіпер - англомовне слово, адже саме Великобританія - батьківщина футболу, звідки термін розійшовся по світу. Решта відмінностей незначні, дані поняття є синонімами.

Як воротар, так і голкіпер представлені в різних командних видах спорту. Незалежно від екіпіровки, виконуваних функцій і обмежень терміни є взаємозамінними. Їх використання дозволяє збагатити мова і уникнути повторень, тавтології.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Походження терміна. Воротар - споконвіку російське слово, голкіпер - англійське.
  2. Використання. Про голкіпер частіше говорять у футболі, про воротарів - в інших командних видах спорту, однак ця відмінність не є принциповим.