Різниця між чаркою і стопкою

Різниця між чаркою і стопкою

Мабуть, жодне святкове застілля не обходиться без подібної посуду. Мова в даному випадку йде зовсім не про тарілки, а про ємностях для розливу міцних напоїв. Фужери, келихи, чарки, стопки, чарки - кожен з цих предметів сервіровки має свої особливості. Щоб уникнути незручних ситуацій будь-яка гостинна господиня повинна прийняти їх до уваги. У нашій статті ми розповімо, чим відрізняється чарка від стопки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Чарка

Чарка - вид кришталевої або скляного посуду, призначеної для вживання спиртних напоїв. Існує величезна кількість різновидів даної ємності в залежності від вмісту, яким вона повинна наповнюватися. Горілчана, мадерная, рейнвейная, лафітная, коньячна, лікерна, коктейльна - такий великий список найменувань. Варто відзначити, що слово "чарка" володіє різними версіями походження. Найпопулярніша з них передбачає запозичення назви з німецької мови. У Німеччині "рюмером" іменували невеликий стаканчик для міцних вин. Переводилося ж слово не інакше як "римлянин" - саме цей народ першим зайнявся виготовленням скляного посуду.

Стопка

Стопка - невеликий стакан для вживання міцних алкогольних напоїв з прямими, часто гранованими стінками. Згідно народної етимології, слово походить від числівника "сто", відповідного обсягу посуду в мілілітрах.Однак це не може бути правдою, адже метрична система була введена в Росії значно пізніше задокументованого вживання терміна. За іншою версією, назва посуду походить від слова "стопа", використовуваного на Русі для вимірювання кількості вина. За одними відомостями, даний обсяг рідини дорівнював 1/20 відра, за іншими - 1/50.

до змісту ↑

Порівняння

Історики вважають, що період виникнення стопок доводиться на I століття нашої ери. Спочатку ємності виготовлялися з дерева. Стрімкий розвиток людства зумовило зміну матеріалів для виробництва посуду. Незабаром скляні стопки прийшли на зміну своїм дерев'яним прабатькам. Цілком очевидно, що настільки гарні святкові ємності були по кишені далеко не кожному. Їх щасливі власники використовували тару не тільки для розливу спиртних напоїв, а й в якості органічного доповнення святкового столу. За своєю формою стопка нагадує циліндр або бочонок, її дуже зручно тримати в руках. Чарка ж володіє витонченої ніжкою, що надає посуді більш вишуканий і витончений вид. Саме за неї тримають ємність при піднятті тосту.

Ще одна відмінність чарки від стопки полягає у місткості посуду. Перша тара має об'єм в 50-75 мл. Тоді як місткість стопки може доходити до 100 "грам". Крім того, дану тару прийнято використовувати виключно для вживання міцних спиртних напоїв. У чарку, крім горілки і коньяку, можна наливати вино, лікери, коктейлі і т. Д. Не дарма деякі сучасні вироби даного типу за формою схожі на келихи мініатюрного розміру. На сьогоднішній день для виробництва чарок і стопок застосовуються найрізноманітніші матеріали.Особливо презентабельно на святковому столі виглядають скляні вироби з напиленням, дзеркальними елементами і різними декоративними вставками. А інкрустована дорогоцінним камінням посуд є межею мрій багатьох любителів розкоші.

Зрозуміти, в чому різниця між чаркою і стопкою, допоможе порівняльна таблиця.

Чарка Стопка
Має витончену ніжку, за яку прийнято тримати виріб За формою нагадує циліндр, при піднятті тосту тару беруть за боки
Середній обсяг становить 50-75 мл Місткість може доходити до 100 мл
В неї можна наливати вино, лікери та коктейлі Використовується для вживання міцних спиртних напоїв