Різниця між геранню і пеларгонії

Різниця між геранню і пеларгонії

Деякі рослини в народі називаються не зовсім правильно. Наприклад, при слові "герань" у багатьох виникають асоціації з відомим кімнатною квіткою, зростаючим в горщику на вікні і поширюють своєрідний запах. Однак справжню назву цієї рослини більш хитромудре - пеларгонія. Де ж у такому разі зростає герань? Чому домашній квітка називають невірно? І чим відрізняється герань від пеларгонії? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Чому відбувається плутанина в назвах
  • Порівняння
  • Таблиця

Чому відбувається плутанина в назвах

Справа в тому, що колись давно обидва рослини називалися геранню. І дійсно, певна схожість між ними є. У цьому відношенні особливий упор робиться на форму насіннєвий коробочки - і в тому і в іншому випадку вона нагадує витягнутий журавлиний дзьоб.

Але в якийсь момент ботаніки по дуже вагомим підставах частина видів герані виділили в окремий рід, і всі квіти цієї групи стали називатися пеларгоніями. Про великому розходженні між двома рослинами говорить хоча б той факт, що схрестити їх не вийде. При спробі проведення такого експерименту не утворюється насіння. Сімейство ж у обох представників флори одне - геранієвих. Так виглядає герань:

Герань

А це квітуча пеларгонія:

Пеларгонія до змісту ↑

Порівняння

В природі рослини існують в різних умовах.Для герані рідними є грунту і клімат Північної півкулі. Саме її можна зустріти на лугах серед іншого трави. Відмінність герані від пеларгонії полягає в тому, що вона прекрасно себе почуває навіть при низькій температурі. Як красиву квітку герань вирощується в садах, не потребуючи при цьому в укритті на зиму.

Пеларгонія - квітка, чутливий до холодів. Адже її природними умовами є африканські савани. Тому пеларгонія, що володіє достатньою декоративністю, використовується для прикраси інтер'єру. Вона також може бути розміщена на літніх верандах. Але ось зимівля у відкритому грунті їй абсолютно протипоказана.

Між рослинами є і зовнішні відмінності. Вони стосуються в основному самих квіток. У герані вони в більшості випадків поодинокі. П'ять, рідше вісім, пелюсток такого квітки зібрані в правильному порядку і не відрізняються між собою за формою, розміром і забарвленням. Розвинених родючих тичинок у герані десять.

Що стосується пеларгонії, то її квітки найчастіше об'єднуються в ефектні великі суцвіття. У багатьох видів цієї рослини спостерігається асиметрія в розташуванні пелюсток, коли два верхніх з них відокремлені від інших. При цьому квітка виходить неправильним.

родючих тичинок у пеларгонії не більш семи, інші недорозвинені.

Розглянемо, в чому різниця між геранню і пеларгонії, якщо порівнювати забарвлення їх квіток. З цього приводу варто зауважити, що герані відповідають переважно сині і фіолетові кольори, а також близькі до них відтінки. Крім того, виведені садові сорти з рожевими, малиновими і чисто білими квітками. Але червоної герані не існує.

Тим часом неможливо зустріти синю пеларгонію, оскільки цей колір для неї абсолютно не характерний.Традиційними варіантами забарвлення в даному випадку будуть ніжно-рожева, червона, біла. Цікавими також є двоколірні сорти і ті з них, де пелюстки позначені плямами і контрастними штрихами.

до змісту ↑

Таблиця

Герань Пеларгонія
Садовий квітка Кімнатна рослина
Стійка до холодів Теплолюбна
Переважно поодинокі квітки Квітки об'єднані в суцвіття
Правильний квітка квітка може мати неправильну форму
родючих тичинок - десять родючих тичинок - до семи
Не буває червоного кольору Не буває синього кольору