Різниця між бензином і гасом

Різниця між бензином і гасом

З нафти одержують багато різних продуктів. В їх число входять бензин і гас. Кожне з цих складних речовин володіє власними властивостями.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Обидва продукти отримують при нагріванні нафти, але температура в кожному випадку впливає різна. Потрібні компоненти википають, а після охолодження перетворюються в горючу рідину. На вигляд речовини схожі. Це бензин:

Бензин

А тут гас:

Гас до змісту ↑

Порівняння

До складу обох продуктів входять вуглець і водень. У тому, як з'єднуються атоми цих елементів, полягає хімічне відміну бензину від гасу. У першого речовини вуглеводневі ланцюги коротше. Тому бензин починає виділятися з нафти при більш низькій температурі.

Гас, в якому атоми групуються в порівняно довгі ланцюги, є на цій підставі менш летючим і википає на наступній стадії нагріву вихідної сировини. До слова, ще більшими розмірами вуглеводневих утворень характеризується дизельне паливо, а після нього йде мазут.

Два обговорюваних речовини відрізняються своїм запахом. Різною є і ступінь їх горючості. Бензин моментально запалюється. Гас розгорається повільно, з чого випливає його менша пожежонебезпечність. Варто зауважити, що цей продукт має більш високу теплотворення, тобто при рівній кількості спалюваного сировини гас виділяє більше енергії.

Представлені горючі суміші широко застосовуються як паливо. Бензин використовується для живлення автомобільних двигунів, гас - для тракторних. Обидва нафтопродукту є джерелами енергії в авіаційній сфері. Тут до такого палива пред'являються підвищені вимоги.

У чому різниця між бензином і гасом ще? У тому, що саме останнім речовина, завдяки його властивостям, використовувалося раніше для заправки таких побутових приладів, як керогаз або спеціальна лампа. Крім того, гас виступає в якості незамінного палива при організації ефектних вогненних шоу. При зберіганні цей продукт проявляє кращу хімічну стабільність.

до змісту ↑

Таблиця

Бензин Гас
Ланцюжки атомів коротше Вуглеводневі освіти довший
Видобувається при меншому нагріванні нафти Для його википання потрібна температура вище
миттєво спалахує, вкрай пожароопасен Розгорається поступово
Виділяє менше енергії Теплотворність більше
Не підходить для побутових приладів На ньому працює спеціальна лампа, керогаз і інші пристрої
З часом швидше втрачає корисні властивості Більш стабільний при зберіганні