Різниця між геймпадом і джойстиком

Різниця між геймпадом і джойстиком

"Хліба і видовищ!" - знаменитий вислів стародавнього сатирика, сказане на адресу римського народу, знаходить своє відображення і в нинішньому житті. Споконвіку спортивні ігри як видовище залучали величезну кількість людей. Але в 80-х роках минулого століття з розвитком комп'ютерів і цифрових технологій з'явилася особлива віртуальна ігрова індустрія. Ігрові автомати і консолі, клуби і киберспортівниє змагання - все це об'єднує нинішнє співтовариство геймерів, які не уявляють своє життя без віртуальних баталій. Велика кількість різножанрових ігор дало можливість кожному виробнику знайти свою нішу, а великий вибір ігрових аксесуарів і зовсім урізноманітнив ігровий процес геймерів. Поява різних джойстиків, рулів, ігрових маніпуляторів і шоломів віртуальної реальності дозволило мільйонам людей зануритися в ігровий світ, не відриваючись від дивана. Але більша частина геймерів навіть і не підозрюють, чим відрізняється геймпад від джойстика. Адже для них це два однакових пристрої. Чи так це, з'ясуємо в даній статті.

Зміст статті

  • Трохи про пристрої
  • Порівняння
  • Таблиця

Трохи про пристрої

Геймпад

Геймпад (англ. Gamepad) - один з видів ігрового маніпулятора, який представляє собою пульт з кнопками, утримуваний переважно двома руками. На лівій частині пульта, як правило, знаходиться хрестовина для управління персонажем (кнопки вправо, вліво, вперед, назад), а на правій частині - кнопки дій (стрільба, стрибки, удари та інше).В управлінні більшості геймпадов задіюються як великі пальці рук, так і вказівні (курки в "дуалшоках").

Джойстик

Джойстик - (англ. Joystick) - ігровий контролер у вигляді невеликої рукоятки на підставці з набором додаткових клавіш, кнопок і курків. Управління здійснюється в двох площинах переважно однією рукою. Через незнання етимології слова і призначення даного типу маніпулятора джойстиком називають геймпади консолей Sony PlayStation і Xbox, а також ігрових приставок Dendy і Sega.

Таким чином, відмінність геймпада від джойстика полягає як в зовнішньому вигляді, так і в способах управління, введення інформації.

до змісту ↑

Порівняння

Велика частина ігрових маніпуляторів випускається під окремі ігрові жанри. Так, кермо з педалями призначений в основному для ігор жанру racing, контролер консолі Wii - для спортивних тайтлов, а джойстик використовується геймерами в авіаційних симуляторах і космосімах. І тільки геймпади є універсальними аксесуарами, що дозволяють управляти персонажем в різножанрових іграх, будь то спортивний симулятор, екшен або гонка.

Завдяки компанії Nintendo і її приставці NES геймпади знайшли небувалу популярність. Розташування кнопок "хрестовина управління - зліва" і "блок кнопок дій - справа", запропоноване вищевказаної компанією в її першої консолі, стало певним еталоном в ігровій індустрії. Надалі конфігурація не змінювалася, збільшилася лише кількість кнопок. Так, до геймпад додалися курки, розташовані на задній грані корпусу і керовані вказівними і середніми пальцями. Потім приєдналися своєрідні аналогові стіки або невеликі багатопозиційні джойстики, що імітують кнопки дій і управління персонажем.Саме через ці аналогових стіків багато стали називати геймпади джойстиками.

Так в чому різниця між геймпадом і джойстиком? Зовнішній вигляд, різне призначення, способи управління - все це відрізняє один вид контролера від іншого. Але не варто забувати і про ціну ігрового маніпулятора. Незважаючи на розвиток мобільного сегменту ігрової індустрії, консолі і персональні комп'ютери як і раніше популярні серед геймерів. Купуючи той чи інший ігровий аксесуар, геймери звертають увагу не тільки на дизайн, функціональність, а й на ціну пристрою. Мінімальна вартість геймпада значно нижче цінника найдешевшого джойстика.

до змісту ↑

Таблиця

Джойстик Геймпад
В основному призначається для ігор жанру "авіасимулятор" Підходить для ігор різних жанрів
Для управління джойстиком досить однієї руки утримується і управляється двома руками, як правило, в управлінні задіяні великі і вказівні пальці
Джойстики популярні лише серед любителів авіасімов і фанатів космічних саг Велика популярність серед геймерів, можливість підключення геймпада до будь-якого пристрою з інтерфейсом USB
Висока вартість вартість контролери єра значно нижче