Різниця між шубою і кожухом

Різниця між шубою і кожухом

Коли мова заходить про придбання дорогого хутряного виробу, багато жінок стають перед непростим вибором. Чому віддати перевагу: шикарною шубі до п'ят або практичному кожушку? Кожен з варіантів має певні переваги і недоліки. Про них-то і піде мова в нашій статті.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Шуба

Шуба - верхній одяг зі штучного або натурального хутра, що захищає організм від переохолодження. Носиться в зимову пору року, має довжину нижче коліна. Хутро у виробі звернений назовні. Вважається, що термін має арабське коріння. Словом "Джуба" представники цього народу іменували теплий одяг з довгими рукавами, обрамлену хутром соболя або куниці. Шкурами тварин закуповувалися переважно в нашій країні. В цілому ж історія виникнення шуб сягає своїм корінням в доісторичну епоху. Адже саме первісні люди стали обертатися в шкури вбитих тварин, а згодом виготовляти з них одяг. У I столітті римські прапороносці покривали свої шоломи гривами левів і хутром ведмедів. А кельти і жителі німецьких поселень навчилися зшивати і кроїти шкури, роблячи з них подобу тунік. Прототип сучасної шуби з'явився лише в XIII столітті на просторах Монголії. Через пару століть даний предмет гардероба набув широкого поширення і на Русі.

Кожушок

Кожушок - вид укороченою верхнього одягу на хутрі. Довжина виробу може доходити до пояса або закінчуватися на рівні колін. Існують також проміжні варіанти. Прообраз укороченою одягу подібного роду з'явився в зоні тундри. Кожушок відмінно зігрівав тіло, не обмежуючи рухів в процесі їзди на нартах. У європейській частині Росії він став популярний в XIX-XX століттях. Варто зазначити, що даний тип одягу не був відомий на Алтаї і в Сибіру. Кожушки того часу виготовляли хутром всередину з Охрене (забарвлених охрою) дублених овчин оранжевого, червоно-коричневого, чорного і білого кольорів. Нерідко верх одягу покривався тканиною. Сам предмет гардероба був орним з заорювали справа наліво статями. Характерними ознаками також виступали стоячий комір, підрізна по лінії талії спинка і неширокі рукави. Довжина вироби закінчувалася на рівні трохи вище коліна. Одяг застібалася на гачки лише до талії.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно з визначень, головна відмінність виробів полягає в їх довжині. Так, шуба завжди спускається нижче коліна і практично повністю закриває ноги. Другий же предмет гардероба може бути вдвічі коротше. Його максимальна довжина доходить до коліна. Оскільки даний вид одягу є більш легким і практичним, він оптимально підходить для повсякденного носіння. Кожушок хороший як для автоледі, так і для студентки, яка веде активний спосіб життя. Він не сковує рухів і може поєднуватися з зимовим взуттям на низькому ходу. Тоді як подовжене хутряний виріб має елегантний зовнішній вигляд, завдяки чому широко використовується для виходів у світ. Його прийнято надягати з взуттям на підборах.Шуба є досить важкою, але при цьому більш теплою річчю. Її можна носити навіть у люті морози, особливо не побоюючись за своє здоров'я. Однак довгі поли часто заважають при ходьбі, що особливо відчутно в умовах поспіху. Крім того, виріб не можна надягати в сльотаву погоду, в іншому випадку його нижня частина швидко промокне і забрудниться.

Ще одна відмінність шуби від кожушка полягає в тому, що другий є універсальним предметом гардеробу. Його носять як жінки, так і чоловіки незалежно від віку і соціального статусу (фото). Тоді як подовжені моделі одягу користуються популярністю лише у представниць прекрасної статі. Вони оптимально підходять жінкам середнього та похилого віку і часто покликані підкреслювати високий соціальний статус їх власниці.

Чоловік кожушок

Не можна не відзначити, що рукав у кожушка може бути укороченим (фото). Подібний фасон одягу оптимально підходить для автоледі. Рукава шуби ж завжди довгі. Цілком очевидно, що даний виріб коштує на порядок дорожче, адже на його виробництво йде значно більше "сировини". У порівнянні з ним вартість кожушка можна назвати досить демократичною. Знову ж таки, багато що залежить від матеріалу виготовлення елемента гардероба.

Кожушок з укороченим рукавом

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між шубою і кожухом.

Шуба Кожушок
Практично повністю закриває ноги Максимальна довжина доходить до коліна
Має важку вагу, підлоги вироби заважають при ходьбі і швидко намокають в сльоту Легкий і практичний вид одягу Надівається переважно "на вихід"
Оптимально підходить для повсякденного носіння Доповнюється чобітьми на підборах
Чи поєднується з взуттям на низькому ходу Більш тепла річ, що зігріває володаря навіть у люті морози
Відкриті ноги можуть мерзнути при суворих погодних умовах Користується популярністю тільки у жінок, п реімущественно середнього та похилого віку.Покликана підкреслювати високий статус своєї власниці
Є універсальним предметом гардеробу. Підходить людям будь-якої статі, віку та соціального статусу Має довгий рукав
Рукав може бути укороченим Більш висока ціна
Вартість є порівняно демократичною