Різниця між грибами і рослинами

Різниця між грибами і рослинами

Зелені рослини і гриби ростуть під нашими ногами, але навіть візуально стає зрозуміло, що це принципово різні організми, представники різних Царств живої природи.

Зміст статті

  • Гриби
  • Рослини
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Гриби

Гриби вважаються одними з найдавніших жителів нашої планети. За цей час вони освоїли багато життєвих середовища - грунт, водойми. Деякі поселяються на поверхні або всередині інших живих організмів. Окремі види грибів пристосувалися до життя в місцях, де відсутній кисень.

Раніше, через низку аналогічних характеристик, гриби вважалися нижчими рослинами. Сьогодні їх зібрали під дахом власного Царства. Вивченням грибів і систематикою займається наука мікологія.

Представники царства мають досить різноманітний вигляд і різні рівні організації життя. У царство Грибов входять звичайні шапинкових грибів, гриби-паразити, дріжджові і цвілеві гриби. Всіх їх об'єднує подібне внутрішню будову і протікають в них фізіологічні процеси.

шапинкових грибів

Гриби можуть бути одноклітинними і багатоклітинними, тільки ядерними організмами. Внутрішньо вміст клітин грибів стримується щільною клітинною стінкою, складеною з хітину. Точно така речовина формує зовнішній скелет комах і ракоподібних.

У самій клітці, крім цитоплазматичної мембрани, перебувають вакуолі, як у рослин. У клітці знаходиться ядро, мітохондрії, але відсутні пластиди, що говорить про нездатність самостійно виробляти життєву енергію. Необхідні їм з'єднання гриби "витягують" з органічних речовин у вигляді водного розчину, шляхом всмоктування. Так, як це роблять рослини. При цьому вони, як тварини, відкладають про запас вуглевод глікоген. Але, будучи гетеротрофами, гриби спеціалізуються на сапротрофами - використанні мертвої органіки. Вони ідеально очищають від неї поверхню землі, а коли відмирають, стають згустком перегною, придатного для використання рослинами.

Гриби розмножуються всіма відомими способами: вегетативним, статевим і нестатевим. Дріжджові гриби "люблять" почковаться і лише в рідкісних випадках займаються розподілом.

Дане царство налічує близько 1, 5 мільйона видів грибів, розділених на 36 класів.

до змісту ↑

Рослини

Рослини формують власне Царство, яке налічує 320 тисяч видів живих організмів найрізноманітніших форм - від одноклітинних водоростей до гігантських дерев. До них приєднуються чагарники, трави, хвощі, папороті, мохи, плавуни і квіткові рослини. Займається систематизацією цього розмаїття наука ботаніка.

Характерна відмінність рослин від усіх інших організмів, що живуть на Землі, - це характерний зелений колір. Його дають зелені пластиди, вони ж хлоропласти, які містять унікальний пігмент хлорофіл. Завдяки йому стає можливий процес фотосинтезу. Освоєння процесу фотосинтезу дало рослинам можливість самостійно забезпечувати себе органічними речовинами, перетворюючи в них неорганіки під дією сонячної енергії.Завдяки хлорофілу, рослини є автотрофами і базою харчової піраміди.

Отримані речовини рослини накопичують у вигляді крохмалю. Організми мають здатність рости все життя, а їх цикли регулюються фитогормонами.

Більшість клітин рослин приховано щільними целюлозними оболонками. Для продовження своїх пологів рослини використовують всі відомі способи розмноження. Вони прикріплені до субстрату і не можуть обійтися без сонячного світла і води.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Головна відмінність між цими царства в тому, що рослини є продуцентами, виробниками органічних речовин, а гриби типові гетеротрофи, ще й сапрофіти - пожирачі падали.
  2. Гриби вивчає мікологія, рослини - ботаніка.
  3. Чисельність видів грибів перевищує чисельність видів рослин, але біомаса останніх перевищує загальну масу грибів на Землі.
  4. Гриби запасають глікогени, як тварини, рослини відкладають про запас крохмаль.
  5. До складу оболонки клітини гриба входить хітин, оболонка багатьох рослинних клітин складається з целюлози.
  6. відмерлі рослини стають джерелом органічних речовин для грибів, а відмерлі гриби формують ідеальний субстрат для рослин.