Різниця між фруктами і овочами

Різниця між фруктами і овочами

У повсякденному житті кожна людина використовує для приготування їжі фрукти і овочі, не замислюючись про те, чи є між ними якісь принципові відмінності чи ні. А між тим ботаніки мають чітко визначену позицію, що саме відноситься до фруктів, а що - до овочів. Спробуємо і ми розібратися в цій нелегкій питанні.

Фрукти являють собою плоди рослин, які з'являються після того, як відцвітають квітки і утворюється зав'язь. Ці плоди обов'язково повинні мати насіння, великі чи дрібні, м'які або тверді - але вони завжди присутні у фруктів. Крім того, оболонка навколо насіння може бути як тверда (звана шкаралупою), так і м'ясиста (звана м'якоттю). Багато людей вважають, що фрукти, в основному, ростуть тільки на деревах і чагарниках, але через особливості описаних вище, до фруктів можна віднести і плоди рослин, які за звичкою багато хто вважає овочами. Так, наприклад, ботаніки усього світу дотримуються тієї думки, що до фруктам відносяться огірки, томати, горох, гарбуз і суниця.

Овочами називаються окремі частини рослин, які придатні для приготування їжі. Це можуть бути різні бульби, м'які стебла, листя або суцвіття, тобто ті частини рослин, які не пов'язані з відтворенням.Овочі не мають твердого високого стебла, оскільки їхній життєвий цикл досить малий. Це пов'язано з тим, що подібні рослини є однорічними, тобто ростуть всього один рік, а з приходом холодів гинуть. У зв'язку з цим немає ніякої необхідності мати твердий стебло і потужні листя, оскільки основний упор робиться на вирощуванні насіння, які будуть життєздатними в наступному році. Але в цьому випадку, насіння рослин в більшості випадків людина не вживає в їжу, за винятком, наприклад, кропу або кукурудзи.

Якщо людина вважає, що овочі та фрукти відрізняються тільки тим, на яких рослинах (деревовидних або трав'янистих) вони виростають, то цей підхід не зовсім вірний. Біологи дотримуються тієї думки, що розділяти ці поняття необхідно за тією ознакою, до якої саме частини рослини вони відносяться. Іншими словами, фрукти представляють собою дозрілі плоди, які містять в собі одне або кілька насіння рослин, в той час як овочі - це будь-яка частина рослини, придатна в їжу, будь то коренеплід, лист, бульба або стебло.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фрукти представляють собою плоди рослини, в той час як овочі - його будь-яку частину;
  2. Фрукти обов'язково містять насіння, які в подальшому здатні прорости і дати життя новій рослині, а овочі - це частина рослини, не здатна до відтворення собі подібних;
  3. Фрукти ростуть на рослинах, що мають як твердий, так і м'який стебло, що стосується овочів, то вони є частиною рослин, що відносяться тільки до трав'янистим.