Різниця між оладками і млинцями

Різниця між оладками і млинцями

Золотисті, ароматні, а також шалено апетитні млинчики і оладки незмінно займають почесне місце на нашому столі. Один погляд на ці рум'яні кругляши провокує рясне слиновиділення. Однак зовнішня і смакова схожість даних страв часто викликає плутанину у людей, далеких від кулінарних премудростей. На допомогу таким наведемо докладну відповідь на питання, чим відрізняються оладки від млинців.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Оладки

Оладки - товсті смажені коржики, приготовані з рідкого тесту на основі яєць і борошна з додаванням дріжджів або соди. Перша згадка цієї страви зустрічається в літературних джерелах середини XVII століття. У той час оладками називалися маленькі товстенькі млинці з кислого тіста. Готувалися вони на основі найрізноманітніших інгредієнтів: картоплі, пшенки, манки і т. Д. Звичний для нас склад оладки придбали в XIX столітті.

Млинці

Млинці - тонкі смажені коржики традиційно круглої форми, приготовлені на основі рідкого тесту. Своїм корінням вони сягають доісторичних часів, імовірно вважаються першим борошняних кулінарним виробом. Мабуть, в кожній країні існує своя різновид цієї страви. Взяти хоча б болгарські палачинки, англійські панкейкі, монгольський Гамбір, індійські доси і т. Д. Що ж стосується російських млинців, то вони відзначаються надзвичайною сумішшю.М'які, пухкі, пористі, пишні і легкі кругляши прикрашені чітко помітним малюнком незліченних пір. Вони подібно до губки вбирають в себе розтоплене масло, завдяки чому стають лискучий і соковитими.

до змісту ↑

Порівняння

В першу чергу варто сказати про зовнішній вигляд виробів. Млинці великі, широкі, за своєю формою нагадують коло. Акуратні рівні обриси їм надають краю сковороди. Оладки ж відчутно менше (приблизно ¼ млинця). Їх контур безпосередньо залежить від розтікання тіста і часто буває нерівним. Крім того, оладки виходять набагато пишніше і об'ємніший млинців за рахунок додавання в тісто соди або дріжджів. Як правило, їх подають з різними солодкими соусами: варенням, згущеним молоком, джемом, медом і т. Д. Однак є і любителі наминати оладки зі сметаною.

Таким чином, ще одна вагома відмінність оладок від млинців полягає в товщині кулінарних виробів. До слова сказати, за рахунок їх тонкощі другі зазвичай згортають в трубочки або конверти, попередньо наповнивши начинкою. В її ролі можуть виступати найрізноманітніші інгредієнти, будь то смажений фарш, солона риба, червона ікра, шинка і т. Д. Багато хто любить вмочати млинці в варення або сметану. Так чи інакше, млинці можна фарширувати різними начинками, чого не скажеш про оладках.

Особливу увагу варто приділити способу приготування страв. Оладки смажаться у великій кількості рослинного масла, тоді як для млинців потрібно лише злегка змастити сковорідку. Варто додати, що мініатюрні коржики є напрочуд скоростиглими, вони дуже швидко покриваються рум'яною скоринкою. Консистенція виходить досить ніжною, але більш щільною в порівнянні з млинцями.Процес приготування останніх відніме у господині чимало часу, адже вони рум'яняться не надто швидко. Зате по краях виробів часто утворюється хрустка скоринка.

Більш точну відповідь на питання, в чому різниця між оладками і млинцями, допоможе отримати порівняльна таблиця.

Оладки Млинці
Пишні мініатюрні коржики Плоскі коржі великого розміру
Форма може бути різною і залежить від розтікання тесту Кругла форма
Жаряться у великій кількості масла Масло використовується лише для змазування сковороди
Готуються дуже швидко Процес приготування займає більше часу
Більш щільна консистенція тісто виходить дуже ніжним
В тісто додаються дріжджі або сода В склад не входять інгредієнти для додання виробам пишності
Подаються зі сметаною або солодкими соусами Можуть бути нафаршировані несолодкими начинками