Різниця між фрегатом і корветом

Різниця між фрегатом і корветом

На озброєнні морського флоту є багато різновидів військових кораблів. Вони розрізняються своїм призначенням, конструктивними особливостями, морехідні якості. Розглянемо детальніше два зразка військово-морської техніки, а точніше, поговоримо про те, чим відрізняється фрегат від корвета.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Фрегат - військовий корабель середньої водотоннажності, що виконує завдання оборонного і ударного характеру. У вітрильному флоті він був трищогловим, з вітрильним оснащенням і гарматної палубою (двома гарматними палубами) судном. Під час військових операцій фрегати, як правило, не брали участі в лінійних бойових діях, а виступали в якості самостійних бойових одиниць або флагманів ескадр. За розміром фрегати були менше лінійних кораблів.

Фрегат

Корвет також відноситься до військових кораблів. Він має свої технічні характеристики, обладнання та призначення. Будучи вітрильником, корвет мав схоже з фрегатом вітрильне озброєння.

Корвет до змісту ↑

Порівняння

Обидва корабля є надводними, багатоцільовими. У них на борту є військове спорядження, необхідне для боротьби з повітряним і водним противником. А головна відмінність фрегата від корвета полягає в їх розмірах. Корвет - порівняно невеликий корабель, менше фрегата, і, відповідно, має менше водотоннажність.Різниця в розмірах, в свою чергу, впливає на ступінь могутності корабельних боєприпасів, дальність їх дії. Вона ж визначає дальність плавання суден і покладені на них функції.

Так, фрегати, маючи прекрасну мореплавства, діють в далекій морській зоні, а також, на відміну від корветів, призначені для виходу в океан. Використовуються фрегати для ескортування, патрулювання і розвідки. Вони можуть нести бомбомети, важкі ракети, ракето-торпеди, гармати. На кораблях такого типу нерідко базуються бойові вертольоти. Фрегати обладнані потужними гидроакустическими станціями і радарами.

Корвети, як правило, несуть службу поблизу, в прибережних морях. Вони оснащені невеликими протикорабельними ракетами і ракетами ППО, протичовновими бомбометами, гарматами менші за розміром. Гідроакустичні станції на корвети Не такі великі, радари виявлення цілей менш сильні. У число їх завдань входять патрулювання і забезпечення зв'язку.

Це основні моменти, що пояснюють, в чому різниця між фрегатом і корветом.

до змісту ↑

Таблиця

Фрегат Корвет
Великі розміри Менші розміри
Водотоннажність більше Водотоннажність менше
Потужне обладнання і військове забезпечення Устаткування і боєприпаси меншої потужності
Діє в далекій морській зоні, в океані Діє в територіальних водах
Призначення - ескортування, розвідка, патрулювання Призначення - патрулювання, зв'язок, розвідка