Різниця між безкоштовними і платними сайтами

Різниця між безкоштовними і платними сайтами

Бум сайтів, побудованих на безкоштовних конструкторах, припав на кінець першого десятиліття поточного століття. Колись популярні uCoz і h2m в нинішній час прийшли в занепад, а кращий конструктор wap-сайтів "Wen. Ru" і зовсім закрився. Всьому виною відсутність бажаючих створювати сайти на безкоштовних платформах. Проекти, побудовані на базі піддоменів безкоштовного конструктора сайтів, канули в Лету. Все більше і більше людей віддають перевагу сайтам, створеним на повнофункціональних системах управління контентом, які, в свою чергу, розміщуються на платних хостингах і доменах другого рівня. Адже практично до кожної популярної CMS (система управління контентом) є безліч плагінів, що розширюють її функціонал, що дозволяє власнику самостійно змінювати конфігурацію сайту. На жаль, сайти, зібрані на конструкторі, обмежені в цьому плані функціоналом самого конструктора.

Зміст статті

  • Визначення типів сайтів
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення типів сайтів

Безкоштовний сайт - проект, побудований без вкладення коштів і використовує в як платформа функціонал конструктора. Користувачеві, зареєстрованому на конструкторі, виділяється певне місце під файли і базу, а також надається домен третього рівня а-ля "username.названіе_конструктора. ru ". По суті, всі права на сайт, побудований на конструкторі, належать його власникам. Користувач лише розпоряджається проектом на свій розсуд.

Платний сайт - проект, заснований , як правило, на базі якої-небудь CMS і розміщується на платному хостингу. в якості адреси сайту часто використовується платний домен другого рівня. Втім, існують і винятки. Так, в зоні. tk домен на перший рік використання можна отримати безкоштовно, але його продовження буде коштувати набагато дорожче, ніж в інших доменних зонах.

до змісту ↑

З рівняння

Щоб відчути різницю, уявіть, що ваш сайт - це звичайна кімната. Безкоштовний сайт - це невелика кімнатка в гуртожитку із загальною кухнею та санвузлом. У свою чергу, сайт на платному хостингу - це квартира, розташування якої залежить лише від товщини гаманця його власника. Потрібно знайти нову проект на абузоустойчівих серверах Нідерландів? Будь ласка, платіть і користуйтеся послугами! на жаль, конструктори не можуть запропонувати подібні переваги, і користувачі просто зобов'язані дотримуватися умов безкоштовного сталеви тора. Внаслідок чого у власників платних сайтів більше свободи в плані розміщення свого проекту.

Крім того, власнику сайту, побудованого на конструкторі, виділяється певний об'єм на жорсткому диску. Як правило, збільшити цей обсяг неможливо. Що стосується платних сайтів, то розширення квоти на диск здійснюється в пару кліків за певну суму грошей. Причому хостинг-провайдери надають спочатку великі об'єми трафіку і місця на диску, ніж безкоштовні конструктори. Якщо ви вирішили заповнити свій проект відеороликами або музикою, то в будь-якому випадку доведеться скористатися послугами хостинг-компаній.Таким чином, головна відмінність безкоштовних сайтів від платних проектів полягає в тому, що для створення перших не потрібно вкладення грошей.

"Будівництво" сайту на конструкторі практично нічим не відрізняється від роботи в текстовому редакторі Word. Користувач створює сторінки, додає тексти і картинки, малює таблиці і вивантажує все це через інтерфейс програми на сайт. Створення сайту на конструкторі - простий процес, з яким впорається практично будь-який користувач інтернету, чиї дії обмежені функціоналом конструктора. Наприклад, якщо в платформі не передбачені форум або версія для слабозорих, то додати їх на сайт вже не вийде.

натисніть на картинку для збільшення

Рішення створити сайт на платному хостингу дозволяє його власнику не обмежуватися в конфігурації проекту. Після установки CMS у користувача буде великий набір плагінів, що розширюють його функціонал. Форуми, чати та інші "фішки" встановлюються в пару кліків. До того ж велика кількість дизайнів дозволяє кастомизировать будь-який проект на свій розсуд, чого не скажеш про схожих один на одного безкоштовних сайтах, побудованих на конструкторах.

У чому різниця між безкоштовними і платними сайтами? У свободі вибору дизайну, розширеному функціоналі, можливості управління конфігурацією проекту. Кожен майбутній власник сайту вибирає "спосіб будівництва" ресурсу на свій розсуд в залежності від умінь і наявності грошових коштів. Одним досить і простого сайту-візитки, а іншим необхідний корпоративний сайт або інтернет-магазин. Втім, останнім часом в інтернеті спостерігається симбіоз конструкторів і платних хостингів.Конструктори а-ля Wix. com спочатку припускають створення якісного безкоштовного сайту за заздалегідь закладеною схемою. Для розширення функціоналу, прив'язки домену другого рівня або збільшення обсягу потрібне внесення оплати згідно з установленими тарифами. Мабуть, це найкращий варіант для тих, хто хоче мати сайт, але погано розбирається в хостингах, доменах і CMS.

до змісту ↑

Таблиця

Платний сайт Безкоштовний сайт
Можна самостійно вибрати платформу і дизайн Для створення сайту не потрібно навичок в програмуванні
Функціонал легко розширюється установкою додаткових плагінів < Сайт створюється без грошових витрат Обсяг виділених ресурсів залежить лише від тарифного плану, який з легкістю можна змінити
Обмежена кількість ресурсів на конструкторі Можливість використання домену другого рівня
Прив'язка домену другого рівня в більшості випадків без пе усмотрена, видається безкоштовний домен 3 lvl