Різниця між переломом та забоєм

Різниця між переломом та забоєм

Удари є досить поширеним явищем серед людей, які звикли вести активний спосіб життя. Так, що там говорити, практично кожна людина, хоча б раз в житті відчув на собі біль від удару. Тим часом цей стан часто плутають з більш серйозними травмами, наприклад з розтягуванням м'язів, розривом зв'язок і переломами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Перелом кісток - це повне або часткове порушення кісткової структури, яке виникає при травмі, надмірному навантаженні або в результаті деяких захворювань, що супроводжуються зміною міцності кісткової тканини. Переломи бувають відкритими (коли на місці травми утворюється рана), закритими, зі зміщенням кісткових уламків або ж без зміщення. До найбільш небезпечних відносяться відкриті переломи, вони супроводжуються розривом м'яких тканин, кровотечею і майже завжди вимагають госпіталізації потерпілого. Сплутати такий перелом з забоєм практично неможливо. Закритий перелом без зміщення можливо сплутати з сильним забоєм, оскільки їх симптоматика в даному випадку дуже схожа. При переломі кісток спостерігається сильний біль, набряклість і велика гематома в травмованому органі.Різкий біль обмежує рух постраждалої частини тіла, вона не проходить через кілька годин і може навіть посилюватися через зростаючого набряку.

Забій - це закрите ушкодження органів або тканин без видимих ​​порушень їх структури. Дуже часто ударів піддаються поверхнево розташовані тканини, а саме шкіра, м'язова тканина і окістя. Особливо сильно при ударі або падінні страждають м'які тканини, які в момент травми придавлюються до кісток. При ударі людина може відчувати більш-менш інтенсивний біль, яка може з часом посилюватиметься через внутрішню кровотечу. У місці удару часто утворюється синець синьо-багряного кольору, який поступово набуває зелену і жовтувате забарвлення. При глибокої травмі гематома може проявити себе не відразу, а через кілька днів. Рухливість травмованого органу при ударі буває обмежена через набряк тканин. Біль в момент травми може бути досить інтенсивною, але через деякий час притупляється, що більш характерно для удару.

до змісту ↑

Порівняння

Симптоматика сильного удару і перелому досить схожа, а тому остаточний діагноз може поставити тільки лікар-травматолог на підставі рентгенівського знімка. Однак на ранньому етапі відрізнити перелом від удару можна за допомогою так званого синдрому осьового навантаження. Зрозуміло, що будь-яке порушення цілісності кістки супроводжується обов'язковим пошкодженням окістя, в якій є безліч больових рецепторів. Якщо тиск на кістку в поздовжньому напрямку викликає біль (можна попросити потерпілого спертися на хвору ногу або постукати по п'яті), значить, швидше за все, ви маєте справу з переломом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Перелом - це пошкодження кістки, забій - це пошкодження м'яких тканин, м'язів і окістя.
  2. Біль при переломі може ставати інтенсивніше протягом декількох годин, біль при ударі - поступово зменшується.
  3. При підозрі на перелом, пацієнта потрібно негайно госпіталізувати для проведення іммобілізації кінцівки. При простому забитому досить забезпечити пацієнтові спокій і холод в перші години після травми.