Різниця між тональним кремом і тональної основою

Різниця між тональним кремом і тональної основою

Тональний крем або тональна основа використовуються для того, щоб приховати якісь недоліки шкіри, надати обличчю особливого відтінку, створити більш досконалий макіяж. Багато жінок мають в косметичці тільки одне з двох цих коштів, припускаючи, що вони взаємозамінні. Але ця думка помилкова. Лише уважно ознайомившись з інструкцією по застосуванню, можна зрозуміти, в чому різниця між тональним кремом і тональної основою.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Таблиця

Визначення

Щоб з'ясувати, чим відрізняється тональний крем від тональної основи, необхідно розібратися з поняттями.

Тональний крем - це один з незамінних елементів косметики, що виконує деякі важливі для шкіри обличчя функції:

 • покращує колір обличчя;
 • згладжує дрібні дефекти шкіри;
 • служить захистом від вітру і сонця.

Тональна основа приховує незначні недоліки шкіри, такі як пігментація, нерівності, дрібні шрами, прищики, і одночасно є грунтовки шаром під макіяж. До її основних функцій відносяться:

 • вирівнювання природного тону особи;
 • маскування недоліків шкіри;
 • підвищення стійкості пудри і тонального крему.
до змісту ↑

Порівняння

Етапи нанесення

Тональна основа - більш універсальний препарат, ніж крем.Вона є базою для макіяжу, а тональник - його завершальним штрихом. Щоб крем краще ліг на шкіру, спочатку наноситься грунт, вирівнює текстуру особи, маскує зморшки і інші дрібні нерівності. Цю функцію і виконує основа завдяки своїй щільній консистенції. Візажисти вважають, що нанесення бази - обов'язковий етап, з якого починається макіяж. Декоративна косметика, що розподіляється поверх тональної основи, легше накладається і тримається довше.

Дія протягом дня

Тональна основа надає зволожуючу дію, а на обличчі не змінює своїх початкових властивостей протягом шести годин. Весь цей час шкіра зберігає свіжість і матовість. При використанні тонального крему на непідготовлене особа волога і жир починають виділятися через годину-півтори.

Корректирующая здатність

Обидва засоби мають в своєму складі пігменти, завдяки яким можуть приховувати дрібні недоліки шкіри. Але в тональної основі їх більше, тому з її допомогою вийде навіть підкоригувати особа, зорово змінивши його контур. Головне - правильно підібрати колірну гамму, що відповідає типу і натуральному відтінку шкіри. Основа може використовуватися не тільки під тональний крем, але і як самостійне Засоби відтінків в тому випадку, якщо немає особливо виражених проблемних ділянок.

Можливість щоденного застосування

Легка пориста структура тональної основи, яка не перешкоджає повноцінному диханню дерми, дозволяє використовувати її щодня. На жаль, сказати те ж про тональний крем не можна. Він володіє щільною текстурою, забиває пори шкірного покриву, тому протягом усього дня дерма відчуває кисневе голодування.Як наслідок - ранній прояв ознак старіння, акне (чорні точки), прищі і дрібні висипання.

Недоліки коштів

Незважаючи на те що обидва засоби мають прекрасний маскуючий ефект, існують і недоліки, в яких теж помітно відміну тонального крему від тональної основи.

Недоліки тональної основи:

 • Якщо шкіра має суттєві проблеми, такі як глибокі рубці або гнійні висипання, то основа не зможе замаскувати їх без додаткових коректорів.
 • Деякі засоби містять в складі силікон. Часте використання подібної основи може викликати алергію, а в зимовий час є небезпека обмороження.

Недоліки тонального крему:

 • Поява мімічних зморшок.
 • Регулярне застосування загрожує виникненням дерматологічних проблем.
 • Можливо прояв алергічних реакцій.

Краса не завжди повинна вимагати жертв. Створюючи свій неповторний образ, не варто забувати, що плюсів без мінусів не буває.

до змісту ↑

Таблиця

Тональний крем Тональна основа
Засіб, яким завершує макіяж Базове засіб під макіяж
Провокує відділення шкірного сала вже через 1-1, 5 год після нанесення Зволожує дерму, зберігає ефект матовості і свіжості шкіри протягом дня
Не може використовуватися в якості коректора може виступати як самостійне Засоби відтінків
Не рекомендується для щоденного застосування Можливо щоденне застосування Наявність істотних недоліків
Несуттєві недоліки