Різниця між форматуванням і редагуванням тексту

Різниця між форматуванням і редагуванням тексту

І форматування, і редагування тексту - процеси його зміни. Сьогодні, звичайно, стосується це в основному роботи з текстом в комп'ютерних програмах, але насправді і форматування, і редагування здійснювалося задовго до появи електронних машин. Неправильне згадка процесу загрожує плутаниною щодо прав і обов'язків людей, що займаються обробкою тексту, так що пробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Форматування тексту - процес зміни його зовнішнього вигляду відповідно до вимог або бажанням автора.

Редагування тексту - процес зміни його структури, форми, змісту.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між форматуванням і редагуванням тексту - в об'єкті процесу. Форматування обирає об'єктом виключно зовнішнє оформлення текстової інформації, тобто зміна стилю шрифту, кегля, відстані між абзацами, зміна полів, виділення засобами текстового редактора потрібного шматка, вирівнювання, розміщення на аркуші і інші подібні маніпуляції. Редагування направлено на зміну безпосередньо тексту: сюди входить видалення його частин, переміщення їх, копіювання, заміщення.

Людина, форматує текст, не звертає уваги на його утримання і структуру: для нього це перш за все не інформація, а текстовий блок. Його діяльність спрямована на правильне (відповідне завдання) відображення тексту на моніторі користувача або на друкованому аркуші. Основне в цьому випадку - читабельність. Людина, редагує текст, в першу чергу призводить його зміст у відповідність з поставленими завданнями. Редагування може включати і форматування. Останнє як самостійний процес вимагає навичок роботи з програмами-редакторами, редагування же - загальних навичок роботи з текстом і грамотності. Форматування часто - процес, завершальний роботу над текстом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Форматування передбачає зміну зовнішнього вигляду, редагування - зміна структури, форми і змісту.
  2. Редагування вимагає наявності багатьох спеціальних знань і навичок, форматування - навички роботи з текстовим редактором.