Різниця між флюорографией і рентгеном

Різниця між флюорографией і рентгеном

Сьогодні в нашій країні кожна людина раз на рік повинен проходити планове флюорографічне обстеження. Цей факт не викликає ніяких сумнівів і вважається загальноприйнятим. Але зустрічаються ситуації, коли медичні працівники замість флюорографії пропонують пацієнту пройти рентген. Ми спробуємо розібратися, в чому ж відмінність між цими двома методами дослідження.

Насправді, рентген - це одиниця дози радіоактивного опромінення, однак цим терміном дуже часто позначають метод рентгенографічного дослідження організму людини (інакше - рентгенографія), який дозволяє отримати на фотоплівці зображення досліджуваного об'єкта. Сьогодні ми теж будемо використовувати термін "рентген" саме в цьому контексті. Рентгенівське дослідження вважається найбільш інформативним, а тому його найчастіше використовують для підтвердження того чи іншого захворювання, а також для того, щоб відстежити патологічний процес в динаміці. Основою рентгенівського апарату є рентгенівська трубка, всередині якої створюється випромінювання. Інакше кажучи, негативно заряджені електрони випускаються катодом і на великій швидкості стикаються з анодом (позитивно зарядженої пластиною).Пучок променів проходить через досліджуваний орган і потім впливає на плівку. Доза опромінення при рентгенівському дослідженні трохи нижче, ніж при флюорографії.

Флюорографія - це метод обстеження організму людини, який полягає в фотографуванні тіньового зображення з екрану оптичного перетворювача або з рентгенівського екрана на малоформатную плівку (зазвичай 110х110 мм). Чутливість екрану нижче, ніж плівки при рентгенографії, тому доза випромінювання вище. Для отримання флюорограми (зображення в зменшеному форматі) використовується рентгенофлюорографічних апарат, він складається з безпосередньо флюорографа, захисної кабінки і джерела рентгенівського випромінювання. Цей метод вважається найбільш популярним з усіх методів рентгенографічних досліджень, він часто застосовується для діагностики онкології, туберкульозу та інших захворювань бронхо-легеневої системи. Основною перевагою флюорографії є ​​низька вартість, саме тому її використовують для масових обстежень. Її не рекомендують проходити частіше ніж один раз на рік, в подібних дозах випромінювання для людини буде безпечним.

Отже, ми з'ясували, що флюорографія і рентген - це різні методики рентгенографічного дослідження організму людини. Обидва методи використовуються в сучасній медичній практиці для діагностики захворювань і підтвердження діагнозу. Флюорографія є такий же рентгенівський знімок, тільки зменшений в 14 разів. На відміну від рентгенографії, флюорографія може бути представлена ​​не тільки в плівковому, але і в цифровому зображенні.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Флюорографія і рентген - це різні методи рентгенографічного дослідження.
  2. При рентгенографії зображення проявляється на спеціальній рентгенівської плівці; при флюорографії зображення проявляється на екрані, звідки фотографується на звичайний або цифровий фотоапарат.
  3. Променева навантаження при флюорографії трохи вище, ніж при рентгенографії.
  4. Флюорографія найчастіше використовується для діагностики захворювань, рентген - для уточнення діагнозу або відстеження патологічного процесу в динаміці.
  5. Вартість флюорографії нижче, ніж вартість рентгенівського обстеження.