Різниця між люмінесцентної і світлодіодним лампою

Різниця між люмінесцентної і світлодіодним лампою

Сьогодні при покупці джерел освітлення ми все частіше зупиняємося на виборі між люмінесцентною лампою і більш сучасною - світлодіодним. Допомогти зважити всі "за" і "проти" того чи іншого рішення сподіваємося вам допоможе ця стаття.

Основні відмінності

Енергоспоживання ламп

Енергоспоживання світлодіодної лампи становить близько 65% від енергоспоживання люмінесцентної лампи.

Енергоспоживання
люмінесцентна лампа світлодіодна лампа
21 Вт 10 Вт

Спектр світла

Колірна складова спектра люмінесцентної лампи менш якісна, її світло здається неприродним. Діаграма має різкі піки в основних кольорах спектру, тому люмінесцентні лампи неправильно передають деякі відтінки світла. Світлодіодні ж лампи мають спектр найбільш близький до природного світла, і їх спектр представляє більш згладжену криву.

Нагрівання корпусу лампи

Люмінесцентна лампа нагрівається до 60 градусів Цельсія, вона не може заподіяти опік, але при несправності пускорегулювальної апаратури ( "залипання" стартера і т. Д.), Може статися найсильніший нагрів аж до 200 градусів (і до 120 градусів - дроселів). Світлодіодна лампа є абсолютно пожаробезопасной. Максимальний нагрів її корпусу складає 40-50 градусів Цельсія, і за час роботи залишається постійним. Тому її можна сміливо використовувати поряд з легкозаймистими матеріалами.

Екологічність

Люмінесцентні лампи, що використовуються в квартирах, містять до 5 мг ртуті - отруйної речовини відноситься до першого класу небезпеки. Викидати їх в загальний сміттєпровід категорично заборонено. Тому люмінесцентні лампи розраховані на відповідальних громадян та зобов'язують до спеціальної утилізації, що вносить, звичайно, суттєві незручності. Також всі люмінесцентні лампи випускають ультрафіолет і інфрачервоне випромінювання. Тривале ультрафіолетове випромінювання сприяє розвитку меланоми, прискорює старіння шкіри і може викликати опік сітківки. Сильне і тривале інфрачервоне випромінювання також становить небезпеку для очей. Світлодіодні лампи не містять ніяких отруйних речовин, здатних завдати шкоди людині. В їх роботі відсутня інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, тому світлодіодна лампа вважається екологічним джерелом освітлення.

Мерехтіння

Люмінесцентні лампи мерехтять з частотою 50 Гц. Часто ми цього не відчуваємо, але у деяких людей, це викликає пригнічений стан і нервозність. Тільки з якісної ЕПРА люмінесцентні лампи не мають помітного мерехтіння. У світлодіодних лампах повністю відсутнє мерехтіння, так як для їх електроживлення використовуються джерела струму з коефіцієнтом пульсації <5%

ККД

Коефіцієнт корисної дії - це ефективність перетворення енергії в світло. У світлодіодної лампи він досягає 90%.

ККД
Люм. лампа світлодіодна лампа
max15-25% 75-90%

Термін служби

Термін служби люмінесцентної лампи в 5 разів нижче світлодіодним.

термін служби
люмінесцентна лампа Світлодіодне лампа
10 000 годин (2, 5 року) 50 000 годин (10 років)

Інші особливості

Зазвичай люмінесцентна лампа запалюється через 0, 5-1 сек.До того ж при температурі нижче 10 ° C яскравість люмінесцентної лампи значно знижується через зменшення тиску в ній газу. При низьких температурах ртуть стає не такою летючої і потрібно довго час для набору яскравості. Підвищена вологість навколишнього повітря також шкодить люмінесцентної лампи і викликає утворення плівки на її поверхні, яка негативно впливає на запалювання лампи. Світлодіодна лампа включається моментально і працює в діапазоні температур від - 20 до +40 ° C.

Також хотілося б звернути увагу на естетичні характеристики приладів, у сучасних світлодіодних ламп вони на порядок вище.

Вартість ламп

Для прикладу ми взяли 10 ватну світлодіодну лампу вартістю 540 руб, і її досить якісний 21-ватний люмінесцентний аналог вартістю 190 руб.

Вартість ламп за 30 000 годин роботи:

Виходячи з терміну служби, вартість люмінесцентної лампи складе 570 руб. Світлодіодної лампи: 325 руб. (З розрахунку 190 і 540 руб. За штуку, відповідно). Також перевага світлодіодної лампи в тому, що весь цей час про неї можна не згадувати, а кожну перегоріла люмінесцентну лампу міняти як мінімум 3 рази.

Плата за електрику протягом 30 000 годин роботи: з розрахунку 1 кВт = 3, 5 руб.

Вартість роботи люмінесцентних ламп складе 2 205 руб. Вартість світлодіодної лампи складе 1 050 руб.

Разом, загальні витрати за 30 000 годин роботи (плата за електрику + вартість ламп за 30 000 годин):

Люмінесцентні лампи: 2 775 руб. Світлодіодна лампа: 1 375 руб.

Виходить, що світлодіодна лампа більш ніж в 2 рази ефективніше люмінесцентної лампи. При використанні LED ламп економія складе більше 50%. А нове покоління LED ламп, яке з'явиться в цьому році, буде вже в 3 рази ефективніше люмінесцентних!

Переваги світлодіодної лампи видно з кожного розглянутого пункту, крім первісної вартості LED лампи, але яка при використанні досить швидко окупається.

Мабуть, нам дійсно варто переглянути деякі усталені моделі поведінки, купити світлодіодні лампи і почати економити гроші і здоров'я. Ми рекомендуємо вам звернути увагу на компанію "Нью Лайт Технолоджи", яка пропонує великий асортимент світлодіодних ламп, а також порадує вас гнучкими умовами доставки та оплати. Ознайомитися з асортиментом ви можете на їх сайті // www. neolight. ru /

натисніть на картинку для збільшення