Різниця між камбалою-ершом і звичайної камбалою

Різниця між камбалою-ершом і звичайної камбалою

Поряд з типовою морської камбалою існує кабала-йорж, часто звана просто ершом. Обидві риби належать до одного сімейства і, відповідно, мають багато спільного. Але разом з тим є ознаки, що становлять відміну камбали-йоржа від звичайної камбали. Розповімо про них.

Зміст статті

  • Загальна інформація
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальна інформація

Камбала-йорж є морською рибою, широко поширеною в північних водах. Має підвиди, що відрізняються своїми розмірами. Особи європейського підвиду відносно дрібні, північноамериканського - більші. Камбала-йорж населяє нижню зону континентального шельфу. Мешкає переважно на глибині 130-350 м. Камбала-йорж є приловів при видобутку риби інших видів.

Камбала-йорж

Морська камбала також може мати різні розміри залежно від виду. Відноситься, як і інші камбалові, до донних риб. У водах, що омивають Росію, морська камбала досить поширена. Сезон її видобутку триває приблизно з середини зими до середини осені.

Морська камбала до змісту ↑

Порівняння

Отже, на перший погляд риби дуже схожі між собою. Для кожної з них характерна асиметрія тіла. Особи виглядають плоскими, немов розплющеними. Вгорі у них розташовані обидва ока, що володіють хорошою рухливістю.Наявність таких особливостей обумовлено способом життя камбали.

Розглянемо тепер, в чому різниця між камбалою-ершом і звичайної камбалою. Звернемо увагу на форму тіла риб в цілому. Йорж, як правило, більш витягнутий в довжину. Однак існують і його досить високотелие особини. Головним же характерною ознакою, що визначив назву камбали-йоржа, є те, що ця риба покрита лускою. Тіло звичайної камбали гладке.

Забарвлення у цих представників світу фауни теж різний. Тіло камбали-йоржа у верхній частині коричневе (різних відтінків) з цяточками. У нижній - світле. Характерним елементом забарвлення морської камбали є контрастують з основним кольором плями. Світла нижня сторона також може бути плямистої.

Знати, чим відрізняється камбала-йорж від звичайної камбали, важливо, оскільки оптимальні способи їх кулінарної обробки різняться. Так, з камбали-йоржа виходить відмінний в'ялений продукт, який є визнаним делікатесом. Ця риба також підходить для холодного копчення і консервування. Ті, хто пробував в'ялити морську камбалу, відзначають, що м'ясо виходить занадто жорстким. Зате в смаженому вигляді вона дуже смачна.

до змісту ↑

Таблиця

Камбала-йорж Звичайна камбала
Як правило, більш витягнута форма тіла Менш витягнута форма тіла
Є луска Не має луски < Коричневий з цяточками
Плямисте забарвлення Способи обробки: в'ялення, копчення, консервування
Ідеальна для смаження