Різниця між блохами і вошами

Різниця між блохами і вошами

Настирливі комахи - блохи і воші - мають одну загальну особливість. Вони харчуються кров'ю. Однак в іншому різниця між подібними істотами вельми значна. У чому вона полягає? Інформація про це викладено нижче.

Зміст статті

  • Об'єкт паразитування
  • Особливості будови
  • Розмноження

Об'єкт паразитування

Для бліх звичними господарями є тварини. Комах часто можна виявити, наприклад, в котячої або собачої шерсті. Але блохи ведуть своє існування і поза організмом конкретної особи і здатні покусати будь-кого, хто зустрінеться на їхньому шляху, в тому числі домочадців або зайшли в гості друзів.

Тим часом воші частіше оселяються на людях. Серед таких комах є головні і лобкові екземпляри. Вошей цілком влаштовує постійне перебування на відповідних частинах тіла людини. Вони часто сидять нерухомо, вхопившись за волоски, але можуть і швидко повзати. Ризик "підчепити" таких паразитів великий при щільному контакті з зараженим людиною або в разі користування його речами.

до змісту ↑

Особливості будови

Зовні обговорювані представники класу комах абсолютно не схожі. Темні на вигляд блохи немов сплющені з боків. Така форма тіла, поряд з його гладкою поверхнею, сприяє активному пересуванню комах в густій ​​шерсті.А переміщатися у вільному навколишньому просторі, здійснюючи величезні стрибки, допомагають блохам довгі ноги.

Блоха

Тим часом воші напівпрозорі. Їх тіло широке і плоске. Цим істотам з відносно короткими ногами абсолютно не властива стрибучість.

Воша до змісту ↑

Розмноження

У бліх механізм відтворення собі подібних складніший. Спочатку самки залишають яйця. Кладки можуть перебувати і на покривах хазяїна, і в будь-якому місці на території проживання, наприклад, між ворсинками килима, в обшивці меблів або в плінтусів. Що вийшли з яєць личинки незабаром обертаються в лялечку, а на остаточному етапі розвитку з'являються дорослі блохи. Весь цей цикл називається повним перетворенням.

Що стосується вошей, то у них відсутня стадія лялечки. Свої гниди ці комахи відкладають на волоссі. Яйця із зародками міцно тримаються на основі завдяки клейкому речовини. Вони досить помітні і нагадують лупа. З гнид виходять вже сформовані особини.

Варто знати, що представники обох різновидів не тільки залишають на шкірі, що зудять укуси, а й здатні переносити хвороби. Та й саме усвідомлення такого сусідства не доставляє особливої ​​радості. Розмножуються комахи в великих кількостях, і з ними потрібно обов'язково боротися. Благо в наші дні випускається багато ефективних засобів.