Різниця між кріпленням nNN і SNS

Різниця між кріпленням NNN і SNS

Лижі - це один з найпопулярніших снарядів для зимових видів спорту. Серед любителів і професіоналів жарко йдуть дебати з приводу кращого варіанту кріплення - NNN або SNS. Яка альтернатива більш надійна, і в чому взагалі різниця між ними? Відмінності помітні вже при поверхневому вивченні питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

NNN - це особлива система кріплення черевика до бігових лиж, запропонована компанією Rottefella з Норвегії. Відмітна особливість - наявність двох паралельних флексоров (упорів), в які спирається носок взуття при поштовху. Кріплення є універсальним і підходить для будь-яких черевиків, випущених для NNN, за винятком дитячих і юнацьких.

Кріплення NNN

SNS - це система кріплення взуття до бігових лиж, створена компанією Salomon з Франції. Найважливіша особливість конструкції - наявність центрального виступу, в який впирається носок черевика при поштовху. Наявність двох скоб (одна з яких знаходиться перед носком) для фіксації взуття дозволяє підвищити керованість лижі, яка більш чутливо реагує на рухи спортсмена.

Кріплення SNS до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, питання вибору між NNN і SNS залежить від конкретного спортсмена, його запитів і переваг. Технічні відмінності між зазначеними типами кріплень полягають в наступному. У NNN два паралельних виступу для кріплення черевик, у SNS - один центральний.Цей момент необхідно враховувати при виборі черевик, так як вони повинні бути сумісними з системою кріплення.

При цьому фіксатор у NNN розташовується під пальцями, що робить поїздку більш керованою. У SNS він знаходиться перед носком, і це вважається більш надійним рішенням в плані зносу. Кріплення NNN представлені 4 альтернативами по жорсткості, в той час як SNS тільки трьома. Проте вибрати підходящий варіант для професійного спорту можна лише після тренувань, так як потрібно враховувати анатомічні особливості спортсмена.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Розташування та кількість напрямних виступів. У NNN - два паралельних виступу, у SNS - один центральний.
  2. Система кріплення. Фіксатор NNN знаходиться під пальцями, в 10 мм від носа черевика, у SNS - безпосередньо перед носком.
  3. Керованість. NNN забезпечує більший контроль над лижею при коньковом ході, ніж SNS.
  4. Кількість видів. NNN представлена ​​4 варіантами жорсткості, SNS - трьома варіантами.