Різниця між фітнесом і шейпінгом

Різниця між фітнесом і шейпінгом

Сучасні спортклуби пропонують бажаючим знайти здоров'я і красу масу можливостей. І новачкові, вперше зіткнувся з необхідністю вибрати для себе тип тренувань, швидше за все, доведеться дуже непросто. Нові слова, зміст яких або незрозумілий зовсім або дуже розмитий, не надають впевненості і комфорту. Ми допоможемо вам розібратися з цим питанням. І перш за все, розглянемо відміну фітнесу від шейпінгу - найбільш поширених пропозицій для корекції фігури і підтримки здорового способу життя.

Зміст статті

  • Значення слова
  • Походження
  • Завдання
  • гендерних
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Значення слова

І шейпінг, і фітнес - слова, запозичені з англійської мови.

Англійське "shaping" означає "надання форми". Цим словосполученням виражена основна мета шейпінгу - комплексу заходів, спрямованих на поліпшення фігури.

"To fit" перекладається з англійської як "бути в хорошій формі". І в даному контексті під формою мається на увазі не тільки зовнішня привабливість, а й загальний фізичний стан. У сучасній російськомовній інтерпретації під фітнесом розуміється як певний тип фізичних навантажень, так і загальна назва для різних методик (серед яких, поряд з шейпінгом, згадуються аеробіка, стретчинг, йога, гімнастика, пілатес і ін.)

до змісту ↑

Походження

Незважаючи на те, що слова для позначення шейпінгу та фітнесу взяті з англійського словника, явища, які під ними ховаються, відбулися в різних країнах.

Шейпінг - радянський продукт. Перша програма з шейпінгу була офіційно складена в 1988 році, і призначалася вона для підвищення фізичної привабливості жінок у віці від 30 до 50 років.

Батьківщина фітнесу - Америка. Він створювався як альтернатива популярного тоді бодібілдингу. У Росії поняття "фітнес" з'явилося порівняно недавно, в зв'язку з чим нерідко зустрічаються плутанини з його трактуванням.

до змісту ↑

Завдання

Строго кажучи, шейпінг і фітнес мають спільні завдання - формування та підтримання краси тіла. Але фітнес в цьому питанні йде далі, більшу увагу приділяючи розвитку витривалості і гнучкості, зміцнення серцево-судинної і дихальної систем. Такий підхід, як правило, забезпечує більш тривалий ефект від тренувань.

Іншими словами, закинувши заняття шейпінгом і відмовившись дотримуватися правил, які відносяться до цього типу корекції тіла, ви швидше за повернетеся до старих форм, ніж відмовившись від фітнес-навантажень.

до змісту ↑

гендерних

Шейпінг спочатку створювався як система, проходження якої має допомогти жінці стати красивіше. Займатися шейпінгом - жіноча прерогатива. У цій системі закладені методики для підбору індивідуальної дієвої програми окремо для кожного типу жіночої фігури.

Фітнес ж - поняття поза статевих рамок. В силу своєї універсальності і простоті, фітнес-комплекси можуть бути підібрані для чоловіків і жінок різного віку і фізичної підготовки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Назви шейпінгу та фітнесу запозичені в англійській мові і мають схожий зміст - надання або підтримання форми. Але якщо шейпінг - це надання форми в буквальному сенсі, то під фітнесом розуміється підтримку не тільки краси, але і здоров'я.
  2. Фітнес прийшов в Росію з Америки, розробка шейпінгу належить нашому співвітчизнику
  3. Фітнес поняття ширше, ніж шейпінг. Він забезпечує більш тривалий ефект.
  4. Програми шейпінгу розраховані виключно на жінок, в той час як фітнес-комплекси розробляються і для жінок, і для чоловіків.