Різниця між риб'ячому жиром і омега 3

Різниця між риб'ячому жиром і омега 3

Хто з нас в дитинстві не пив риб'ячий жир? Питання, звичайно, риторичне, так як більшість сьогоднішніх дорослих в обов'язковому порядку брали його в ранньому дитинстві і назавжди запам'ятали не дуже приємний смак. Сучасні діти в основному позбавлені подібного випробування. У риб'ячого жиру з'явився замінник, який є на кухонній поличці у кожного турботливого батька, - омега-3. У продажу цей продукт позиціонується як корисна БАД (біологічно активна добавка) і панацея від багатьох захворювань, особливо важлива для розвитку дитячого організму. Вона відсунула такий нелюбимий, але звичний риб'ячий жир на задній план. Чи правильно це? Давайте розберемося, чим відрізняється риб'ячий жир від омега-3 і чи варто списувати ветерана з рахунків?

Зміст статті

 • Жир риби - звідки береться?
 • Омега-3 - панацея чи розлучення?
 • Порівняння

Жир риби - звідки береться?

Риб'ячий жир видобувається промисловим способом з печінки морської риби. Основний постачальник цього вкрай цінного екстракту - тріска. Існує 3 види риб'ячого жиру:

 1. Технічний (бурий) - використовується тільки для нехарчових цілей.
 2. Сурогат (жовтий) - може застосовуватися як технічний, а також в якості харчової добавки (після ретельного очищення).
 3. Медичний (білий) - основна і найбільш відома різновид даного продукту. Призначений для медичних цілей і прийому всередину.

Це прозора, масляної суміші рідина з помітним запахом і присмаком риби (мова йде про медичне жирі). Перелічимо основні компоненти, що входять до його складу:

 1. Поліненасичені жирні кислоти (омега-3).
 2. Вітаміни E, D, A.
 3. Мікроелементи магній, калій, залізо, марганець і хлор.

Медична наука називає його регулятором вітамінно-кальцієво-фосфорного обміну. Корисність риб'ячого жиру незаперечна. Він застосовується як допоміжний засіб в комплексній терапії атеросклерозу, стимулює зростання і відновлення волосся, покращує стан шкіри і нігтів. Це натуральний засіб допомагає при лікуванні опіків і ран, зміцнює кістки і зуби, збільшує стійкість імунної системи. Показаннями до його вживання є:

 • Рахіт.
 • Тромбофлебіт.
 • Погане сприйняття кольорів і ослаблена видимість в напівтемряві.
 • Хронічні ГРЗ та застуди.

Є також і деякі протипоказання:

 • Збільшена щитовидка.
 • Желчекаменная або сечокам'яна хвороби.
 • Значне збільшення вмісту в організмі кальцію і вітаміну D (гіпервітаміноз).

Сьогодні риб'ячий жир широко застосовується як дієтичний продукт, що приводить в норму обмінний баланс в організмі і нешкідливо сприяє схудненню.

В цілому можна ще довго розповідати про користь такого унікального і натурального засобу, що підтримує наше здоров'я. Однак це не рекламна стаття, а значить, перейдемо до іншого, теж дуже цікавою харчовій добавці - омега-3.

до змісту ↑

Омега-3 - панацея чи розлучення?

Що це?

В біохімії існує таке поняття - ненасичені жирні кислоти. До них відносяться і поліненасичені жирні кислоти, відомі як омега-3.Основні представники - це:

 1. Ейкозапентаєнова кислота (ЕПК).
 2. Докозагексаєнова кислота (ДГК).
 3. Альфа-ліноленова кислота (АЛК).

Омега-3 може перебувати як в рослинних, так і в тварин субстанціях, а конкретно в рибі. До рослинної категорії відноситься АЛК (одним з найбільш насичених вважається лляне масло). До рибної групі - ЕПК і ДГК. Найбільша кількість цих кислот міститься в жирних сортах риби. Своєї найвищої концентрації ЕПК і ДГК досягають в риб'ячому жирі.

Користь

А тепер увага! Омега-3 є одним з компонентів риб'ячого жиру і, отже, має лише частиною його достоїнств. У ній є не всі мікроелементи, що містяться в риб'ячому жирі, і, відповідно, вона не має всіх його корисних властивостей. Ця відмінність риб'ячого жиру від омеги-3 - одне з головних. А значить, така добавка корисна і потрібна, але за своєю ефективністю поступається натуральному жиру з риби. "Ця відмінність омеги-3 від риб'ячого жиру - одне з головних".)

З іншого боку, подібний нюанс робить омегу-3 безпечнішою , адже у неї, відповідно, менше протипоказань, ніж у батька. Наприклад, її можна вживати при гипервитаминозе, природно, після консультації з лікарем.

до змісту ↑

Порівняння

Давайте складемо таблицю і подивимося, що у нас вийшло.

Риб'ячий жир Омега-3
Ціле, що складається з багатьох компонентів, серед яких і омега-3 Частина, яка складається виключно з омеги-3
Виробляється лише з риби. Основний його постачальник - печінка тріски Присутній не тільки в риб'ячому жирі, але і в інших продуктах. Лляна олія - ​​найкраще тому підтвердження

Таблиця дала нам чітке, наочне уявлення, в чому різниця між риб'ячим жиром і омегою-3.Незважаючи на те що омега-3 є елементом, який в достатку присутній і в риб'ячому жирі, це далеко не одне і те ж. Тому слід добре розуміти, для яких цілей ви збираєтеся їх застосовувати. А краще всього порадитися з лікарем або досвідченим дієтологом. Це дасть вам впевненість в найбільш ефективному використанні даних добавок.