Різниця між салютом і феєрверком

Різниця між салютом і феєрверком

На багатьох святкових заходах запускаються салюти і феєрверки. У чому полягають особливості їх використання?

Зміст статті

  • Що зазвичай являє собою салют?
  • Що зазвичай являє собою феєрверк?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що зазвичай являє собою салют?

На святах салют - це серія з запусків різних піротехнічних засобів в повітря. В основному це ракети, що піднімаються в небо і блискуче вибухають на висоті. У військовій сфері залпи салюту можуть здійснюватися із застосуванням бойових знарядь - гармат, систем залпового вогню, - звичайно, якщо їх використання можливе в силу міркувань безпеки.

Салют

Запуск салюту зазвичай буває приурочений до великого заходу - державного свята, весілля, ювілею, - в якому бере участь велика кількість людей. Це обумовлено різними причинами: фактом залучення уваги (запуск салюту без очевидного мотиву може істотно стривожити проживають в районі його запуску людей - невідомо, як вони на це відреагують), високою вартістю здійснення залпів, необхідністю в більшості випадків залучати фахівців з салютам і організовувати їх роботу .

до змісту ↑

Що зазвичай являє собою феєрверк?

Під феєрверком розуміється, в принципі, будь-яка піротехніка, яка використовується в більш-менш наземному режимі - без запуску ракет і їх аналогів високо в повітря.Це можуть бути петарди, бенгальські свічки, "вертушки", хлопавки, пістони та т. Д. Багато з відповідних піротехнічних засобів коштують недорого і доступні більшості бажаючих прикрасити святковий захід відповідними колірними і шумовими ефектами.

Феєрверк

Феєрверк, таким чином, може бути організований на заході не наймасштабнішому, а то і зовсім без приводу - наприклад, якщо людина є фанатом піротехніки і періодично практикує її використання в випробувальних цілях або для розваги себе.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність салюту від феєрверку в тому, що перший передбачає запуск піротехніки високо в небо, другий - застосування засобів, покликаних виробляти барвисті колірні і шумові ефекти на землі або на невеликій висоті. Практично виключено твір запусків салюту в приміщенні. Феєрверк цілком може бути організований і не на відкритому повітрі.

Салют зазвичай дорожче і буває приурочений в основному до масштабних святкових заходів. Феєрверк може організовуватися і без приводу. Найпростіші піротехнічні засоби, що використовуються при цьому, як правило, коштують недорого.

Визначивши, в чому різниця між салютом і феєрверком, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Салют Феєрверк
Передбачає запуск піротехнічних ракет і їх аналогів в небо Передбачає переважно наземне використання піротехнічних засобів
Практично виключений в приміщенні Може бути організований в приміщенні
Зазвичай приурочений до найбільших заходів Нерідкий на заході будь масштабності або ж зовсім без приводу