Різниця між пожежником і пожежним

Різниця між пожежником і пожежним

Робота пожежного надзвичайно складна і небезпечна. Той, кого борг служби зобов'язує боротися з бурхливим полум'ям, завжди знаходиться на лінії вогню. Дисциплінованість, стресостійкість, відмінна фізична форма, професіоналізм - обов'язкові якості, без яких потрапити в пожежну команду просто неможливо. Командний дух в рятувальних підрозділах підтримується строгим порядком і своєрідними традиціями. Одна з них вельми своєрідна: пожежні ніколи не називають один одного пожежниками.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пожежний - член команди, професійні дії якої пов'язані з гасінням пожеж, попередженням стихійних загорянь і профілактичною роботою з техніки пожежної безпеки.

Пожежник - вживається в розмовній мові назва професії пожежного, зафіксоване в сучасних словниках як синонім слова пожежний .

до змісту ↑

Порівняння

Слова пожежний і пожежник , з точки зору мови, мають загальне значення: людина, яка бореться з пожежею.

Але як частина мови пожежник - іменник, а пожежний - субстантивированное прикметник. Якщо зробити мовної екскурс в недавнє минуле, виявиться цікавим той факт, що в XIX столітті багато професій і деякі службові чини мали назви, виражені саме субстантівірованнимі прикметниками, такими, що втратили виражені ознаки визначення і перейшли в розряд слів, функціонально близьких до імен іменником: