Різниця між пожежею і загорянням

Різниця між пожежею і загорянням

Часто прості обивателі не можуть відрізнити локальне загоряння від глобального пожежі: в обох випадках є вогонь, багато диму, кіптява, страх і паніка, прагнення якомога швидше загасити джерело неприємностей. Все це так. Але все ж варто розуміти різницю між загорянням і пожежею, щоб своєчасно встановити ступінь небезпеки для оточуючих людей і майна та вжити відповідних заходів. У першого і у другого є свої характерні ознаки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пожежа - лихо, яке включає клуби диму, поширення вогню по суміжних площах. Швидкість горіння залежить від матеріалів, що пожирають геєною вогненної, а також від наявності та напрямку вітру. В цілому, пожежа - це глобальне прояв вогненної стихії, яка може відрізнятися не тільки масштабністю відбувається, але і мати кілька ступенів складності. У загальноприйнятої класифікації розрахунок категорії пожежі ведеться за місцем займання, ступеня складності гасіння, наявності або відсутності додаткових факторів, що підвищують небезпеку. Таким чином, можна зробити висновок, що пожежа - це комплексне лихо, що охоплює великі площі і має свою класифікацію.

Загоряння має локальне місце, відрізняється невеликим охопленням площі, відсутністю значного поширення вогню, диму і загрози для людини. Для гасіння пожежі далеко не завжди достатньо короткочасних заходів, все може обернутися декількома годинами і навіть цілодобово. З точки зору загоряння, такий невеликий осередок полум'я може знищити і звичайна людина без особливих спеціальних навичок. Іноді досить просто склянки води або ж збити полум'я будь-якими підручними засобами. В цілому, загоряння - це невелике вогнище полум'я, який можна легко і швидко загасити.

до змісту ↑

Порівняння

Очевидні відмінності кидаються в очі допитливому читачеві ще на стадії визначення цих двох понять.

Пожежа - це лихо, усунути яке часто під силу тільки професіоналам-пожежним, які використовують спеціалізовану техніку. А ось із загорянням може впоратися будь-яка людина, знайомий з елементарними правилами забезпечення безпеки життя.

Пожежа може відрізнятися за категоріями, які розраховуються при обліку безлічі супутніх чинників, тоді як загоряння ще ніхто ніколи не класифікував, оскільки воно в цьому не має потреби. Зазвичай це просто невелике вогнище, навіть не завжди з відкритим полум'ям, а просто з задимленням або тлінням, яке легко загасити.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пожежа - це глобальне прояв вогненної стихії, здатний принести велику шкоду, а загоряння локально і незначно за своєю природою.
  2. Для гасіння пожежі необхідні професіонали, які пройшли спеціальну підготовку, тоді як із загорянням може впоратися звичайна людина.
  3. Пожежа має кілька категорій, а класифікації загоряння не існує.