Різниця між ялицею і смерекою

Різниця між ялицею і смерекою

У передноворічній метушні люди штурмують ялинкові базари. Звичайно, яке свято без традиційної "пухнастою красуні"? Запах хвої приносить в будинок умиротворення, затишок, святковий настрій. А адже більшість з нас навіть не підозрюють, що одним з найпопулярніших новорічних дерев є зовсім не ялина, як прийнято вважати, а її близька родичка - ялиця. Зовні ці хвойні дуже схожі, але при найближчому розгляді можна побачити ряд відмінностей.

Зміст статті

  • Опис ялини та ялиці
  • Поширення
  • Хвоя і шишки
  • Використання деревини
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Опис ялини та ялиці

Ель - вічнозелене дерево, що відноситься до сімейства соснових, середня висота-20-40 метрів. Ялина має пірамідальну форму, прямий стовбур, сіро - буру кору. Є "довгожителем" і може досягати віку 500 років.

Ель

Ялиця також відноситься до роду вічнозелених рослин, висота близько 40-60 метрів. Симетрична пірамідальна форма ялиці робить її цінною як декоративну рослину. Живе досить довго, відома ялиця, що досягла 1300 років. У ялиць відсутні смоляні ходи, що робить ці дерева несхожими на інші хвойні.

Ялиця до змісту ↑

Поширення

В основному ялина виростає в Північній півкулі. І якщо в тайзі вона утворює повноцінні смерекові ліси, то ближче до Центральної частини Європи стає частиною змішаних лісів.Багато видів ялини названі по місцевості зростання, наприклад, ялина сербська, ялина східна.

У зв'язку з тим, що ялиця досить примхлива, і вимагає певних умов зростання, наприклад, високої вологості повітря і певної грунту, вона зустрічається в наших лісах рідше, ніж ялина. До того ж, ялиці до 10 років ростуть украй поволі, правді потім їх зростання прискорюється. Це дерево поширене на Півдні Приморського краю, півночі-сході Китаю, півночі США і в Кореї.

до змісту ↑

Хвоя і шишки

Хвоя ялини розташована спірально навколо гілки, довжина може достігать2, 5 сантиметрів, хвоинки мають чотиригранну форму. Якщо очистити гілку від голок, можна побачити горбкувату поверхню втечі. Прихильники "живий" ялинки на новорічні свята прекрасно знають, наскільки колючий хвоя біля ялинки. Шишки ялини ростуть на кінцях гілок, мають яйцеподібну форму.

У ялиць хвоя довга, до 4. 5 см, плоска, темно зелена з двома білими смугами, суджена в підставі. Головне її властивість, яка відрізняє її від інших хвойних - м'якість і відсутність шпильки. Шишки у ялиць також досить примітні: ростуть на самій верхівці дерева і спрямовані не вниз, а вгору.

до змісту ↑

Використання деревини

Міцна деревина їли займає друге місце по використанню після сосни. Вона застосовується при будівництві будинків, виготовленні меблів і навіть музичних інструментів, наприклад, скрипки. Завдяки білому кольору деревини, ялина - незамінне сировину для целюлозно-паперової промисловості. До того ж, ялина має цілющі властивості, її хвоя широко застосовується в медицині як протизапальний, протимікробний і знеболюючий засіб.

Деревину ялиці також використовую для виготовлення паперу. У будівництві і в меблевому виробництві ялиця цінується не так високо, як інші хвойні, через ламкість і слабкості. Зате завдяки властивості деревини не давати харчових продуктів сторонніх запахів, її використовують при виготовленні бочок для зберігання цих самих продуктів. У лікувальних цілях часто застосовують "ялицеве ​​масло" як ліки проти ревматизму і простудних захворювань.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для декоративного рослинництва ялиця більш виграшна, завдяки своїй симетричній формі і відсутності смоляних ходів.
  2. У зв'язку з тим, що ялиця більш вимоглива до умов зростання і росте повільно, її вирощування є більш витратним.
  3. Хвоя ялиці не колючий, ширшим і довшим ялинової, а шишки ростуть вгору, а не вниз, як у ялини.
  4. Деревина їли міцніша, ніж деревина ялиці, тому у виробництві меблів і будівництві застосовується частіше. І ялиця, і ялина широко застосовуються в медицині і виробництві лікарських препаратів.