Різниця між фінансами і грошима

Різниця між фінансами і грошима

Сучасний світ оцінює успіх проектів і інвестицій в матеріальному вираженні, ставлячи економіку на чільне місце розвитку суспільства. На побутовому рівні ми часто плутаємо дві категорії: фінанси і гроші. Вони прийшли з економічної сфери, однак на даний момент істотно змінили своє значення. У чому різниця між ними і чи можна в певному сенсі вважати дані категорії синонімами?

Фінанси - економічні відносини, пов'язані зі збором, розподілом і контролем використання коштів. Їх найважливіша особливість - постійне протягом, яке ніколи не зупиняється і не припиняється. Фінанси виникають в процесі руху грошових коштів і мають різний рівень: міжнародний, державний, регіональний, особистий. Учасники правовідносин формують своєрідні ринки: валютний, фондовий, грошовий, де для регулювання поведінки застосовується широкий набір інструментів. В обивательському розумінні фінанси позначають активи, які зосереджені в руках фізичної або юридичної особи.

Гроші - універсальний товар, який приймає до оплати за будь-яку продукцію, яка не заборонену до обороту, на певній території. Він може використовуватися в готівковій та безготівковій формі, а також в якості еквівалента (дорогоцінні метали і камені, нерухомість). Гроші використовуються для акумулювання доходів, обміну товарів, інвестицій, стимуляції фінансово-економічної діяльності.Універсальним засобом вираження їх ціни є валюти: конвертовані і неконвертовані.

Відмінність

Визначення категорій вказують на те, що обсяг поняття "фінанси" значно ширше і включає в себе, в числі іншого, товарно-грошові відносини. Будь-які угоди, які відбуваються між державами, організаціями та фізичними особами так чи інакше відбиваються на ВВП. Отже, вони входять в обсяг фінансових відносин. У США поповнення бюджету і розрахунок з кредиторами відбувається 24 години на добу, і якщо приплив коштів буде зупинений, виникає загроза технічного дефолту.

Отже, найважливіша відмінність між зазначеними категоріями - їх функції. Гроші використовуються для визначення вартості товару, накопичення, платежів, зовнішньоекономічних зв'язків. Фінанси виконують контрольну, розподільну, регулюючу і регулюючу функцію. Якщо в обороті з'являється занадто багато готівки, вони втрачають в ціні, і національні банки проводять політику по їх скороченню. Якщо грошові кошти замість освіти йдуть на розважальні заходи, політики перерозподіляють фінансові потоки, змінюючи витратні функції бюджету.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг поняття. Фінанси - поняття більш вузьке, до складу якого входять і грошові відносини.
  2. Походження. Гроші з'явилися на зорі сучасної цивілізації і використовувалися в якості універсального товару. Фінанси виникли разом з централізацією державної влади та розвитком економічних інститутів.
  3. Функції. Гроші служать для накопичення, платежу, визначення вартості, міжнародних розрахунків. Фінанси покликані направляти і перерозподіляти грошові потоки, стабілізуючи ціни, контролюючи доходи і витрати.
  4. Визначеність. Гроші завжди можна підрахувати, підібрати еквівалент певної сумі і знайти їй вираз. Фінансові відносини представляють сукупність грошових потоків, тому висловити їх в будь-якій формі можна далеко не завжди.