Різниця між файлом і каталогом

Різниця між файлом і каталогом

Користувач будь-якій операційній системи знає, чим відрізняється файл від каталогу, бо постійно звертається і до тих і до інших: музика, фільми, фотографії , електронні документи на комп'ютері, планшеті, смартфоні, флешці або карті пам'яті розсортовані по відповідним змістом тек. У російськомовних ОС Windows останні іменуються "папками" і позначаються всім зрозумілою іконкою.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Комп'ютерна система працює з інформацією, представленою виключно у вигляді файлів - названих областей даних на фізичному носії. Каталог - такий же файл, який містить відомості про реєстрацію в ньому інших, згрупованих за якоюсь ознакою. Графічні інтерфейси дозволяють нам уявити деревоподібну структуру у вигляді вкладених один в одного папок, тоді як ОС бачить в файлі-директорії вказівку на повний шлях до шуканим даними. Інформації, доступної користувачу або додатку, він не несе, будучи лише об'єктом файлової системи - в цьому і полягає відмінність файлу від каталогу.

Порівняння

Всі користувачі періодично переміщують, групують і впорядковують файли, що зберігаються на фізичних або віртуальних носіях. Що відбувається, коли ми в пару кліків мишкою переносимо файл Фільм. mkv з каталогу Нові фільми в каталог Переглянуто? Візуально все собі це уявляють: в одній папці іконка зникла, в іншій з'явилася.Операційна система же бачить, що в файлі Нові фільми реєстраційний запис з шляхом до Фільм. mkv була видалена, а в файл Переглянуто - записана.

Будь-які дії з об'єктами дозволяють помітити, в чому різниця між файлом і каталогом: переміщення, перейменування, копіювання, зміна атрибутів першого відбивається тільки на ньому. Навпаки, маніпуляції з папкою відображаються на всіх вкладених в неї файлах: наприклад, їх можна зробити прихованими, дозволити до них загальний доступ або заборонити редагування.

Файли в комп'ютерних системах можуть бути різних типів або форматів, тому для вказівки на їх взаємодію з тією чи іншою програмою після імені використовується розширення:. mp3,. jpeg,. xls. Каталоги в цьому відношенні всі однакові, і тому їх імена розширення не мають. За замовчуванням і графічне представлення зазвичай однакове, тоді як ікони файлів відповідають додатком, за допомогою якого їх відкривають.

Каталоги в Windows схильні до ієрархічним поділом всередині файлової структури: по відношенню один до одного вони бувають батьківськими і дочірніми. Головний каталог знаходиться в корені диска і містить каталоги першого рівня, ті, в свою чергу, - другого, ці - третього. Будь-який з них може включати необмежену кількість файлів. Останні ж - рівнозначні елементи незалежно від типу, змісту і значення, що зберігається для користувача або системи.

Файл не може бути порожнім, тому що являє собою блок інформації: як мінімум в ньому містяться відомості про дату і час створення, автора, типі, програмою, за допомогою якої він відкривається. Каталог, що не зберігає відомості про підкаталогах і файлах, слід вважати порожнім.

до змісту ↑

Таблиця

Файл Каталог Файл - пойменована область даних на диску Каталог - файл, який містить відомості про реєстрацію інших файлів Зміна властивостей і атрибутів одного файлу не впливає на інші Зміна властивостей каталогу застосовується до всіх вкладених папок і файлів Файли бувають різних форматів і мають розширення імені Імена каталогів не мають розширення Масив файлів не має ієрархічної структури Каталоги в файлової системи можуть бути по відношенню один до одного батьківськими і дочірніми, в оженився визначає рівні Файл не може бути порожнім Каталог без вкладених файлів і папок вважається порожнім